Україна

У Зеленського вибачились за «жарти про зниження тарифів»

Представник Президента України в Кабінеті міністрів Андрій Герус вибачився за свою фразу, що «Зеленський жартував про зниження тарифів». Таку заяву він розмістив на своїй сторінці у Facebook.

«Хочу вибачитися за невдалу свою фразу про те, що «Зеленський жартував про зниження тарифів». Дається взнаки брак політичного досвіду, зокрема у спілкуванні із журналістами. Звичайно, тарифи це болюча тема, а тому погана тема для жартів або необачних коментарів», – пише Герус.

Насправді, за його словами, Президент Зеленський вже двічі скликав нараду щодо можливості пониження тарифів для населення. «Але це має відбуватися не спричинивши девальвації, додаткової інфляції чи економічної кризи. Робота над цим триває. Для деяких змін потрібен працездатний парламент та нові закони», – додає він.

Загалом Герус зазначив, що буде комплексний план, який складається із:

  • зниження тарифів там, де це можна зробити без негативних побічних ефектів;
  • демонополізації енергетичних ринків. (Герус сподівається, що і Антимонопольний комітет таки повноцінно запрацює);
  • збільшення видобутку газу та залучення для цього іноземних інвесторів. Відмова від імпортного газу дасть можливість знизити ціну газу на 20%-30%;
  • перегляд правил надання субсидій, оскільки є розуміння, що деякі категорії населення позбавлені субсидій несправедливо. Щоб мати у бюджеті гроші на субсидії, деяких олігархів доведеться позбавити податкових пільг та преференцій;
  • енергоефективність, термомодернізація житлового фонду. Менше споживання – менша платіжка;
  • ріст доходів населення, що буде зменшувати гостроту тарифного питання для домогосподарств.

«Окрім того, важливим є стримування зростання тарифів і така робота є як публічною, так і непублічною. Зокрема, нещодавно з’явилася інформація, що регулятор розглядав можливість підняти для населення тарифи з 1 липня на газ на 10%-15%, та на електроенергію на 150%», – додає представник Президента в Кабміні.

Герус додав, що думка була, що таке не можна робити, не маючи довіри та розуміння суспільства. Перед цим потрібно продемонструвати українцям тверді та справедливі дії регуляторів відносно енергетичних монополій, а також показати, що за розкрадання тарифних коштів наступає відповідальність. «Наскільки я розумію, наша думка була врахована», – пише він.

«Хоча і без популізму, але питання тарифів, безумовно, у фокусі уваги. Звичайно, я багато із цих пунктів говорив і у живому інтерв’ю, але у заголовки/новини це не потрапило. Хто ще новий у політиці, вчіться краще на моїх помилках», – підсумував Андрій Герус.

Нагадаємо, раніше 1News повідомляло про те, що в програмі «Он воно як» Герус заявив, що Володимир Зеленський ніколи прямо не говорив про зниження тарифів. «Зеленський на пряму ніде не обіцяв зниження тарифів. Хоча він розуміє і всі це розуміють, що це є проблемою… Зеленський жартував про тарифи, що вони високі. Зеленський жартував про Роттердам+, що це корупційна формула. Але прямих обіцянок він дійсно не давав», – розповів Герус в інтерв’ю.

Tags
загрузка...

Related Articles

One Comment

  1. Ничего страшного. Зачем извинятся перед быдлом, которое тебя выбрало. ОНО схавает и возврат Привата Бабушке, всего с потрохами. и +150 дополнительных человек в администрацию преЗЕдента. И друзей. кумовей в министры. И жирного Юзика в нардепы. Да что там в нардепы. Вы все теперь преЗЕденты! СЛУГИ ЗЕКО манды.

Back to top button
Close