Україна

У Зеленського почав падати рейтинг

Також знижуються рейтинги у Разумкова та Гончарука

Протягом місяця зменшилася кількість українців, які позитивно ставляться до президента Володимира Зеленського, прем’єра Олексія Гончарука та спікера ВР Дмитра Разумкова.

Про це свідчить  дослідження Київського міжнародного інституту соціології, опубліковане 14 жовтня, – інформує 1NEWS.

Так, у жовтні порівняно з вереснем знизилося число тих, хто позитивно ставиться до трьох перших осіб держави: Зеленського (73% і 66%), Гончарука (17% і 10%) і Разумкова (33% і 27%).

За балансом позитивного і негативного ставлення у жовтні 2019 на першому місці Зеленський (баланс +57%), Разумков (+19) і Вакарчук (-1%), далі йдуть Гончарук (-4%), Бойко (-9%),  Тимошенко (-13%), Порошенко (-54%).

При цьому рівень знання Гончарука і Разумкова невисокий: першого не знають 48% опитаних українців, другого – 36%. Дещо зросло число тих, хто позитивно ставиться до Бойка і Тимошенко. Ставлення до Вакарчука і Порошенка практично не змінилося.

64% опитаних тією чи іншою мірою схвалюють дії та заяви Зеленського у вересні та жовтні цього року, 22% – тією чи іншою мірою не схвалюють. 51% респондентів схвалюють дії уряду протягом вересня та жовтня, 27% – не схвалюють. 53% учасників дослідження схвалюють дії Верховної Ради протягом вересня та жовтня, 30% – не схвалюють.

Кожен десятий українець (10%) нічого не чув про протести 1-2 жовтня проти плану президента щодо завершення конфлікту на Донбасі, що відбувались в Києві та інших містах України. 22% респондентів сказали, що вони мало знають про вимоги протестувальників. Тією чи іншою мірою підтримали протести 26% опитаних, 41% не підтримали ці протести.

37% респондентів тією чи іншою мірою схвалюють доручення Зеленського почати підготовку великих державних компаній до приватизації, 41% – не схвалюють це рішення.

В порівнянні з вересневим опитуванням на 6 відсоткових пунктів (с 64% до 70%) зросла частка тих, хто вважає, що питання про продаж землі сільськогосподарського призначення має вирішуватися тільки на всеукраїнському референдумі.

Якби референдум про продаж землі відбувся найближчої неділі, то 55% українців проголосували би проти продажу землі, 21% – за продаж, 12% не брали би участь у такому референдумі, ще 12% – не визначились зі своєю думкою. Таким чином, якщо брати до уваги відповіді тих, хто взяв би участь у референдумі та визначився, “проти” проголосували б 72%, “за” – 28%.

49% опитаних українців тією чи іншою мірою схвалюють заяву міністра освіти Ганни Новосад про те, що з вересня наступного (2020 року) всі російськомовні школи України перейдуть на українську мову навчання, 47% – тією чи іншою мірою не схвалюють таке рішення.

44% респондентів з тією чи іншою мірою впевненості вважають, що співпраця України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) корисна для нашої країни, 37% – – що шкідлива.

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close