Україна

У застосуноку “Дія” можна буде змінювати “прописку”

З 1 грудня поступово кожен регіон буде переходити на електронну зміну місця реєстрації, інформує 1news з посиланням на finance.ua.

«Реєстрація місця проживання онлайн стане доступною для кожного українця вже зовсім скоро. Основні норми закону набирають чинність з 1 грудня 2021 року — змінити зареєстроване місце проживання онлайн можна буде значно простіше в Дії. Для цього потрібно 10–15 хвилин на заповнення заяви в Дії та онлайн-підтвердження власника житла», – заявив віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, якщо ви реєструєтеся там, де зараз мешкаєте, то достатньо буде вказати адресу, підписати КЕПом, отримати згоду власника — і все.

Також міністр підкреслив, що впровадження послуги спростить відвідування військкоматів для чоловіків. Їм більше не потрібно буде ходити до установи при переїзді військкомати будуть отримувати цю інформацію щоразу автоматично. Крім того, новий закон дасть змогу оформлювати пенсію чи медичну допомогу саме за місцем проживання.

Якщо під час експериментального проекту скористатися послугою могли тільки українці, які мають ID-картку, то після ухвалення законопроекту та запуску послуги у всій країні змінити місце реєстрації в Дії зможуть і власники паспортів-книжечок.

Зараз зміна місця реєстрації онлайн працює в 7 містах. Послуга вже доступна для жителів Києва, Харкова, Вінниці, Луцька, Рівного, Кривого Рогу та Маріуполя.

 

 

 

 

Back to top button