СвітУкраїна

У Єврокомісії застерегли Україну від оголошення дефолту

У Єврокомісії вважають, що ідея оголошення Україною дефолту за зовнішніми зобов’язаннями небезпечна, адже ситуація в країні зараз не вимагає такого кроку. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на Главком.

Виступаючи у Брюсселі на семінарі, присвяченому економічному розвитку України, директор із міжнародних економічних відносин і глобального управління Генерального директорату Єврокомісії з економічних та фінансових справ Олена Флорес сказала, що дефолт міг би бути оголошений за політичними мотивами, і це – найгірший сценарій.

«Якщо в поточних умовах якимось чином буде допущений дефолт – все, що було досягнуто в минулі роки, буде зруйновано наступного дня. Якщо говорити простою мовою, ціна буде дуже високою. Прискорене і штучне зниження вартості активів, падіння рівня життя, висока інфляція і відсутність доступу до зовнішніх кредитних грошей та, зрозуміло, ніяких інвестицій, в умовах невизначеності, нестачі довіри і ненадійності», – зазначила представниця Єврокомісії.

Вона заявила, що ситуація штучного дефолту буде виглядати навіть гіршою, ніж була б у разі вимушеного припинення обслуговування боргових зобов’язань, спричиненого економічними негараздами.

«Зараз країна не потребує суттєвого коригування макроекономічного курсу, тому в такому випадку мова піде про певний політичний вибір. Це буде сприйматися навіть гірше», – сказала Флорес.

Вона окремо відзначила, що навіть необхідність платити зобов’язання за боргами цього року не ставить Україну в критичну ситуацію, яка могла би викликати дефолт.

Раніше в інтерв’ю британському виданню Financial Times Коломойський заявив, що новий президент України Володимир Зеленський повинен наслідувати прикладу Греції і відхилити програму Міжнародного валютного фонду або піти в дефолт за зовнішнім боргом.

Натомість прем’єр Володимир Гройсман вважає, що дефолт поверне країну у «буремні» 90-ті.

Tags

Останні новини

One Comment

  1. За п’ять років під керівництвом євроінтеграторів корупціонерів Порошенка і Гройсмана країна досягла “великих досягнень ” дійшовши до дефолту. Брехлива влада тільки піариться і бреше про тупі реформи . а сама нагло грабує країну. Думаю , що і при теперішній владі нічого не зміниться. Той же курс, співпраця з МВФ який топить країну. Любому мало грамотному дебілу відомо, що МВФ це не благодійна організація, а кредити дешеві даються, щоб країна ніколи не змогла піднятися економічно і не створювала конкуренцію на світовому ринку. Це деякі тупі журналюги з малограмотними експертами нам поясніють, що МВФ висуває такі вимоги, щоб вернути свої гроші. Якби вони хотіли тільки вернуть свої гроші, то вимагали би закрити виведення грошей в офшорні компанії, податок на вивезений капітал, збільшення податків на олігархів з 5% до 19,5%, як платять всі українці, зменшення корупції в податкових органах і т.п. А їх задача довести зубожіння народу до краю , а при бідному народі економіка не буде розвиватися. Немає країни в світі яка б піднялася за рахунок кредитів МВФ, це є факт. Я б хотів почути від економічних експертів що ратують за МВФ назву такої країни. Але на жаль є така дуже справедлива мудрість який народ такі і правителі, це абсолютна істина. І тому я не вірю в покращення, народ швидко не міняється.

Back to top button
Close
Close