Україна

У ЄБРР спрогнозували зростання української економіки у 2021-2022 роках

Банк прогнозує, що український ВВП зросте на 3,5% як у 2021, так і у 2022 роках

Європейський банк реконструкції та розвитку зберіг свій прогноз росту економіки України на 2021 рік на рівні 3,5%, а також прогнозує такий самий темп росту ВВП у 2022 році.

Про це йдеться в оновленому прогнозі банку, – інформує 1News.

“Банк прогнозує, що український ВВП зросте на 3,5% як у 2021, так і у 2022 роках. Зростання економіки України у 2021 році буде підживлювати великий врожай зернових та нормалізація бізнес-процесів, хоча повільний прогрес у проведенні реформ та вакцинації населення від COVID-19 залишаються головними ризиками прогнозу”, – повідомили у банку.

За розрахунками ЄБРР, падіння економіки України продовжилося у першому кварталі 2021 року, а у другому кварталі економіка почала зростати – на 5,7%. Основним драйвером відновлення економіки цьогоріч було приватне споживання та інвестиції, а сприятливі умови міжнародної торгівлі сприяли зміцненню курсу гривні, зазначають там.

“Інфляція прискорилася до 11% у річному вимірі у вересні 2021 року. Її підживлювало зростання цін на продукти харчування та енергоресурси. Це спонукало Національний банк України проводити більш жорстку монетарну політику та підвищити облікову ставку з 6 до 8,5%”, – додали у ЄБРР.

У ЄБРР уточнили, що очікують спаду інфляції на початку 2022 року та повернення її до цільового показника НБУ (4-6%) ближче до кінця 2022, або вже на початку 2023 року.

Водночас банк фіксує ріст інфляції практично у всіх регіонах, у яких працює. У вересні вона перевищила рівень кінця 2019 року в середньому на 3 відсоткові пункти, через що багато центральних банків вдалися до підвищення облікових ставок.

Основними причинами інфляції у країнах, в яких працює ЄБРР, банк називає зростання цін на енергоресурси, звуження ринку праці та порушення ланцюжків постачання товарів.

Джерело: Економічна правда

Back to top button