Україна

У Верховній Раді зріє саботаж: спікер назвав розпуск парламенту неконституційним

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вважає Указ Президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту неконституційним. Про це він заявив сьогодні на позачерговому засіданні парламенту.

«Вчора я п’ять разів на консультаціях Президента з лідерами фракцій питав про причину розпуску Верховної Ради. Президент зазначив, що він вважає, що коаліції не існує вже протягом двох років», – зазначив Парубій.

При цьому голова Верховної Ради заявив, що за законом Президент не може визначати існує чи не існує коаліція, як це не може робити і спікер Верховної Ради.

«Для мене коаліція перестала існувати тільки нещодавно після оголошення про припинення її існування. І зараз ми перебуваємо у 30-денному терміні для формування нової коаліції. Тому я вважаю закон про розпуск парламенту неконституційним», – додав Парубій.

Спікер додав, що автор неконституційного указу (мається на увазі Президент Володимир Зеленський – ред.) буде нести відповідальність перед законом і перед народом. «Один Президент вже починав свою каденцію з незаконних рішень», – зазначив він.

Парубій також наголосив, що йому відомо про ініціативу народних депутатів подати до Конституційного Суду заяву щодо трактування Указу про розпуск парламенту.

Зазначимо, що сьогодні позачергове засідання Верховної Ради почалось тільки з третьої спроби, оскільки при реєстрації не було 226 депутатів, голоси яких необхідні для прийняття рішень парламенту.

Зараз з трибуни Верховної Ради виголошуються заяви від фракцій. Зокрема, лідер фракції БПП-Солідарність Артур Герасимов заявив, що його фракція не буде підтримувати сьогодні зміни до виборчого законодавства.

В свою чергу представник групи «Відродження» Антон Яценко також заявив, що зараз не можна приймати зміни до виборчого закону, оскільки в ньому залишається мажоритарна система.

Нагадаємо, 21 травня Президент Володимир Зеленський підписав Указ про розпуск Верховної Ради та призначив вибори на 21 липня.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close