Україна

У вересні може відбутись саміт нормандської четвірки

Поки що конкретна дата такої зустрічі залишається невідомою

Франція і Німеччина організують в найближчі тижні саміт в нормандському форматі для досягнення відчутних результатів.

Про це повідомляє 1NEWS.

Президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що наступна зустріч лідерів країн “нормандської четвірки” відбудеться у вересні 2019 року.

“Гадаємо, існують передумови для проведення корисного саміту (у “нормандському форматі”. – Ред.)”, – сказав французький президент.

Водночас Макрон не назвав конкретної дати проведення такої зустрічі.

Французький президент зазнчив, що близько тиждня тому почав обговорення цього питання під час зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним. За його словами, президент РФ тоді підтримав ідею проведення такої зустрічі, передає агенція новин “Інтерфакс”.

Пункт про підготовку Францією та Німеччиною зустрічі лідерів держав у “нормандському форматі” у найближчі тижні містить також текст заключної заяви за підсумками саміту Великої сімки.

Нагадаємо, напередодні канцлерка ФРН Анґела Меркель (Angela Merkel) заявила про бажання Берліна та Парижа якнайшвидше провести саміт “нормандської четвірки”.

Як зауважила Меркель, у неї склалося враження, що з новим президентом України Володимиром Зеленським це є можливим. Місцем наступної зустрічі має стати Париж.

Востаннє переговори в “нормандському форматі” на рівні лідерів України, Німеччини, Франції та Росії відбулися в жовтні 2016 року в Берліні.

У липні 2019 року у Парижі зовнішньополітичні радники лідерів України, Німеччини, Франції та Росії провели зустріч з метою відновлення роботи “нормандського формату”.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button