Україна

У Світовому банку вважають, що високий акциз на сигарети змусить українців кинути палити

Продаж сигарет у 2018 році очікувано знизиться на 5 мільярдів штук як завдяки зменшенню їх споживання в Україні, так і унаслідок скорочення контрабанди українських сигарет до країн ЄС, інформує 1NEWS з посиланням на ЕП.

“Експерти з контролю над тютюном прогнозують, що завдяки зростанню акцизу продаж сигарет у 2018 році очікувано знизиться на 5 млрд штук як завдяки зменшенню їх споживання в Україні, так і скороченню контрабанди українських сигарет до країн ЄС”, – йдеться у повідомленні.

Раніше експерти Світового банку провели дослідження та надали уряду України кілька сценаріїв, які містили рекомендації піднімати адвалорну ставку щонайменше на 3 відсоткові пункти.

Законопроект №6776-д від 14 листопада 2017 року “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” передбачає, що ставки специфічних акцизів на тютюнові вироби у 2018 році мають бути підвищені на 29,7%, а в подальші роки – на 20% щорічно до 2024 року.

Депутати відкинули пропозицію асоціації “Укртютюн” підвищити ставку акцизу у 2018 році лише на 20%.

План підвищення акцизів мав на меті досягнути мінімального рівня оподаткування, який діє в ЄС – 90 євро на 1000 сигарет.

Наразі в Україні цей показник становить близько 21 євро.

 

 

 

 

 

Останні новини

7 Comments

  1. Все верно! А если поднять цены на продукты питания,тогда Украинцы перестанут есть!

  2. А шановні можновладці не хочуть посприяти підняттю заробітної плати до рівня європейської. А то по цінам і податкам ми в Європі, а по всьому іншому в Зімбабве, включаючи повністю корумповану й гнилу владу. Жодної реформи за 4 роки, жодного прогрессу, лише підвищення цін, ставок, тарифів й затикання всіх “бюджетних” дір за рахунок простих громадян.

  3. вот-вот, ради сокращения контрабанды в ЕС, повысить акциз,,,а народ будет курить листья, передохнут быстрее, ЗАБОТЛИВЫЕ вы наши…

  4. В результаты пыдвищення цын на алкогольны напоъ, украънцы переходять на самогон. В результаты пыдвищення цын на тютюновы вироби, почнуть садити тютюн. В казну щось выд цього добавиться? Це вже проходили, придурки. Э певна межа, через яку переступати не можна.

  5. Ми українці кинемо курити і кинемо пити, візьмемося за розум, подивимося хто нами керує, добре подумаємо хто ми і де ми і зробимо в своїй країні справжній порядок. Вперед за підвищення тарифів і штрафів за ПДР (забув дома права – заплати державі 10200грн. – справжня боротьба на дорогах з аварійностю.Так пане Аваков?)

Back to top button