Україна

У столиці встановлять першу автоматичну парковку

У Києві встановлять першу в столиці роторну (автоматичну) парковку заввишки 15 метрів і вартістю у 3,6 мільйона гривень, передає 1NEWS з посиланням на видання Сьогодні.

Зазначимо, що переміщення автомобіля усередині такого паркінгу відбувається з вимкненим двигуном автомобіля (без присутності людини). Порівняно з традиційними паркінгами, значно економить площу, відведену під паркування, за рахунок можливості розміщення більшої кількості машиномісць на тій же площі забудови.

Чиновники Київської міської державної адміністрації обіцяли встановити парковку ще у травні 2017 року в дворі мерії на Хрещатику, 36. На жаль, так і не встановили за всі ці роки. Тепер же кажуть, установка з’явиться на паркувальному майданчику Житнього ринку

“Ми запланували встановити роторну парковку в першому кварталі 2020 року, але вже не у дворі мерії, а на паркувальному майданчику Житнього ринку, там є доступ до електроживлення. Ця парковка була закуплена кілька років тому за бюджетні кошти. Вона абсолютно нова і в розібраному вигляді зберігалася на території одного з комунальних підприємств під охороною. Чому її не поставили раніше, мені не відомо. Зараз місце розташування ми вибрали людне – Поділ. Поруч розташовані кілька бізнес-центрів, офісів, магазинів, ринок. Тобто вона повинна бути в потребі в цьому місці”, – розповів Дмитро Рахматуллін, заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

В інспекції з паркування кажуть, що на автоматичною парковкою зможуть скористатися всі охочі. Для її встановлення потрібно побудувати потужний фундамент із заглибленням у землю на півтора метра.

“Експеримент, який почали наші колеги три роки тому, має бути завершено. Управляти першим механічним паркуванням буде КП “Житній ринок”. Парковка буде передана їм з балансу Департаменту транспортної інфраструктури КМДА. Роторна парковка розрахована на 12 автомісць. За площею вона займає усього два з половиною паркувальних місця. Тобто на місці двох машин буде стояти 12. Вартість однієї години паркування становитиме, швидше за все, 7 або 10 гривень”, – додає Рахматуллін.

Back to top button