Україна

У столичному метрополітені може з’явитися станція «Героїв УПА»

Кияни пропонують перейменувати станцію метро «Героїв Дніпра», що на Оболонсько-Теремківській лінії, на «Героїв УПА», а також змінити дизайн станції відповідно до вимог декомунізації, передає 1NEWS з посиланням на Главком.

Відповідна петиція зявилась на сайті Київської міської ради 19 квітня.

Автор петиції Василь Бабич зазначив, що станція «названа на честь влаштованого російсько-більшовицькими окупантами у 1943 році взятті Києва та вигнання звідти інших окупантів – німецько-нацистських».

Ініціатор петиції нагадав, що в оформлені станції «Героїв Дніпра» присутня гвардійська стрічка, яка також відома як колорадська та застосування якої в Україні після 2014 року заборонено.

Бабич пропонує замінити колорадську стрічку на червоно-чорну символіку боротьби українського народу проти окупантів.

«Героїв Дніпра» – 25-та станція Київського метрополітену. Кінцева станція Оболонсько-Теремківської лінії, розташована після станції «Мінська». Відкрита 6 листопада 1982 року. Названа за однойменною вулицею.

Назва станції пов’язана з темою героїв німецько-радянської війни та з темою перемоги над нацистами – колони оздоблені у вигляді смолоскипів, в такому ж стилі виконано й освітлення. На колійній стіні смуга з різних видів полірованого каменю, що символізує кольори стрічки радянського ордена Слави.

 

 

Останні новини

Back to top button