Україна

У січні почне роботу новий оператор української ГТС

Секретаріат Енергетичного співтовариства Євросоюзу погодив сертифікацію ТОВ «Оператор ГТС України» як оператора газотранспортної системи, що засвідчує відповідність анбандлінгу НАК “Нафтогаз України” європейським правилам, інформує 1NEWS з посиланням на Урядовий портал.

Про це заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук. «Це дуже важливе рішення підтверджує, що анбандлінг Нафтогазу здійснюється відповідно до європейських правил. Очікуємо на старт роботи нового оператора ГТС вже в січні 2020 року», – наголосив Гончарук.

Як повідомлялося, 17 грудня Секретаріат Енергетичного співтовариства ЄС схвалив видачу сертифікації оператору газотранспортної системи України.

З 1 січня 2020 року діяльність з транспортування газу буде виокремлена від структури НАК “Нафтогаз України”. Україна отримає незалежного оператора ГТС, який стане контрагентом у майбутніх транзитних контрактах.

Анбандлінг відбуватиметься за моделлю ISO (Independent System Operator) з переходом в OU (Ownership unbundling).

Після анбандлінгу (відокремлення) модель ISO з 1 січня перетвориться на OU таким чином, що Нафтогаз втрачає право власності на газотранспортну систему, а правомочним власником стає держава в особі Мінфіну.

Анбандлінг – це відокремлення діяльності з транспортування природного газу (діяльності оператора ГТС) від його видобутку та постачання. Здійснюється на виконання ст. 9 Директиви 2009/73/ЄС.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close