Україна

У Росії заявили, що Зеленський стає українським націоналістом

Висловлювання президента України Володимира Зеленського про причетність СРСР до розв’язування Другої світової війни викликали хвилю обурення серед політиків країни-агресора

Директор Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін заявив, що президент Володимир Зеленський все більше “занурюється в ідеї українського націоналізму”.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Видно, що пан Зеленський все більше і більше занурюється в ідеї українського націоналізму, не бажаючи пам’ятати про те, за яким принципом називалися частини Червоної Армії. Ми категорично не згодні з цією заявою. У цій заяві президент України солідаризується з вкрай помилковою, на наше переконання, точкою зору польського керівництва і солідаризується з точкою зору, яка є образливою для десятків мільйонів росіян і громадян країн СНД, чиї батьки, діди, родичі віддали свої життя за звільнення Європи, в тому числі і Польщі, від фашизму. Ми не приймаємо цю заяву, вважаємо його помилковою і образливою з точки зору пам’яті наших дідів”, – сказав Наришкін.

Висловлювання президента України Володимира Зеленського про причетність СРСР до розв’язування Другої світової війни говорять нібито “про його намір догодити кураторам з Заходу, а також про відсутність самостійності в української держави”. Таку думку висловив голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький.

“Заява Зеленського про причетність СРСР до розв’язування Другої світової війни свідчить про те, що Україна досі є територією зовнішнього управління. На догоду західним кураторам Києва нинішній український лідер встав на сторону історичної брехні, а аж ніяк не правди”, — сказав Слуцький, підкресливши , що “це соромно і по-блюзнірському по відношенню до пам’яті полеглих у боротьбі з фашизмом. Подібні заяви ображають також ветеранів, які перемогли у найстрашнішій і кровопролитній війні, де росіяни й українці стояли пліч-о-пліч”, — заявив глава комітету.

Звинувачення Володимира Зеленського на адресу СРСР про розв’язання Другої світової війни “є справжньою зрадою по відношенню до власних співвітчизників і самим підлим ударом нового президента по російсько-українським відносинам”. Таку думку висловив у вівторок глава комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачев.

“Для російсько-українських відносин це, мабуть, по теперішній час найбільш підлий удар з боку нового президента і його команди. Інакше до цього ставитися просто не можна”, — написав Косачев на своїй сторінці в Facebook.

“Незграбна спроба Зеленського догодити полякам і іншим зацікавленим європейцям в їх інтерпретації подій Другої світової війни стосовно власних співвітчизників, до пам’яті українців, які визволяли Європу, виглядає не просто блюзнірством, але, по суті, зрадою”, — додав він.

Сенатор вважає, що бажання зобразити історію тих років як змову двох тоталітарних режимів настільки велике, оскільки це, “по-перше, переводить проблеми тих років з неприємною для інших держав площини геополітики в русло ідеологій, і, по-друге, як би знімає відповідальність зі всіх інших учасників передвоєнних подій”.

“Як мені здається, даремно Зеленський намагається бути „святішим за Папу Римського“, „західніше від Заходу“ в інтерпретаціях військового і передвоєнного минулого. Бо в бажанні будь-яку ціну сподобатися тим, хто сьогодні кон’юнктурно принижує подвиг радянського (в тому числі — українського) солдата, він принизив насамперед своїх співвітчизників”, — заявив Косачов.

Нагадаємо, під час візиту до Польщі 27 січня 2020 року для відзначення 75-річчя визволення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау президент Володимир Зеленський заявив, що Польща та польський народ першими відчули наслідки “злочинної змови тоталітарних режимів”, маючи на увазі поділ Польщі між СРСР і Нацистською Німеччиною у 1939 році.

Джерело: Українська правда/УНН

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close