Україна

У рейтингу партій лідирують «За життя», «Слуга народу» і «Батьківщина», – соцопитування

Соціологічна група “Рейтинг” опублікувала результати дослідження “Громадсько-політичних настроїв населення”, згідно з яким у трійку лідерів рейтингу партій ввійшли партії “За життя”, “Слуга народу” і “Батьківщина”. Опитування було проведено з 10 по 18 вересня.

Так, якби вибори відбулися в найближчі вихідні, то рейтинг партій був би таким: “Батьківщина” – 14%, “Слуга народу” – 8,2%, “За життя” – 6,4%, “Громадянська позиція” – 6,2%, “Солідарність” – 5,9%.

При цьому не взяли б участі у виборах 14,4%, не визначилися з відповіддю – 17,7%.

Варто відзначити, як розподілилися голоси за політичні сили в залежності від регіонів країни. Найбільше прихильників “Батьківщини” в центрі (17%) та на заході (14%) країни, у партії “Слуга народу” – на півдні (12%) і в центрі (10%), у політичної сили “За життя” – на сході (15%) і на півдні (10%), партії “Громадянська позиція” – на заході (8%) і в центрі (7%), “Солідарності” – на заході (8%) і в центрі (6%).

Опитування проводилося у форматі інтерв’ю (face-to-face), у ньому взяли участь 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2%. Терміни проведення – 10-18 вересня 2018 року.

Нагадаємо, що днями європейські та українські соціологи незалежно один від одного назвали однакові результати досліджень партійних рейтингів. Опитування проводили міжнародний дослідницький центр BURI-Україна, а також Центр “Соціальний моніторинг”, Український інститут соціальних досліджень ім. Яременка (УІСД), Інститут аналізу та прогнозування (ІАП).

Соціологи зійшлися в думці щодо 7 партій, які пройшли б у новий склад вищого законодавчого органу України за підсумками найближчих парламентських виборів.

Існуючий бар’єр у 5% подолали б “Батьківщина” Юлії Тимошенко (11,3% від BURI-Україна і 12,6% від українських соціологів), “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка (8,2% і 7,6%), “Солідарність” чинного президента Порошенка (7,8% та 6,9%), партія “За життя” Вадима Рабіновича (7,3% і 6,8%), партія “Слуга народу” Володимира Зеленського (6,9% і 6,6 %), партія “Опозиційний блок” Юрія Бойка (7,2% і 5,8 %) та Радикальна партія Олега Ляшка (6,7% і 5,7 %).

За матерілами “112.ua

Останні новини

Back to top button