Україна

У разі виборів до парламенту проходять 4 партії – опитування

Якби вибори до Верховної Ради проходили наприкінці квітня, то подолали б 5% -й бар’єр 4 політичні партії, при цьому чверть виборців ще не визначилися зі своїм вибором, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 17 по 25 квітня, інформує 1NEWS

Так, 18,5% респондентів проголосували б за партію «Слуга народу», 9% – за партію «Опозиційна платформа – За життя», 8,7% – за партію «Європейська солідарність», 6,8% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Ще 2,1% опитаних заявили, що проголосували б за «Партію Шарія», 2% – за партію «Голос», 1,9% – за партію «Сила і Честь», 1,5% – за Радикальну партію Олега Ляшка, 1,4% – за партію «Громадянська позиція», 1,2% – за партію «Свобода», 1% – за партію «Опозиційний блок». За інші партії – всього 2,8%.

При цьому 4,8% заявили, що викреслили б усі партії, зіпсували б бюлетень.

24,5% опитаних заявили, що ще не визначилися, за кого голосувати.

10,9% – сказали, що не голосуватимуть на виборах.

3% – відмовилися відповідати на питання.

При цьому, зазначають соціологи, якщо розрахувати відсотки по відношенню до тих, хто визначився, а саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися в кінці квітня, то виходять такі результати:

32,6% проголосували б за партію «Слуга народу», 15,8% – за партію «ОПЗЖ», 15,2% – за партію «Європейська Солідарність», 12% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Ще 3,6% респондентів віддали б свої голоси за «Партію Шарія», 3,5% – за партію «Голос», 3,4% – за партію «Сила і Честь», 2,7% – за Радикальну партію Олега Ляшка , 2,5% – за партію «Громадянська позиція», 2% – за партію «Свобода», 1,7% – за партію «Опозиційний блок».

Зза інші партії – всього 5%.

КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів з 17 по 25 квітня. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, що тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької і Луганської областей. В ході опитування проведено 4024 інтерв’ю.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 1,7% для показників близьких до 50%, 1,5% – для показників близьких до 25%, 1% – для показників близьких до 10%, 0,8% – для показників близьких до 5%, 0,4% – для показників близьких до 1%.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close