Україна

У президенському літаку Зеленського збирались встановити супутниковий Інтернет за 32 млн грн

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на Prozorro, передає 1NEWS.

Державний науково-дослідний інститут технологій кібербезпеки та захисту інформації Держспецзв’язку за результатами тендеру повідомив про намір укласти угоду з компанією «Etihad Airways Engineering LLC» (ОАЕ) про модернізацію зв’язку в президентському літаку за 32,40 млн грн.

За даними системи, протягом року компанія буде модернізувати станцію супутникового зв’язку, котру встановлено на літаку Аirbus 319-115 із заводським номером 3260 і державним і реєстраційним знаками UR-ABA.

Це один із літаків Державного авіаційного підприємства «Україна» Державного управління справами, яке забезпечує перельоти вищих посадовців держави, зокрема президента Володимира Зеленського.

Модернізована станція Honeywell JetWave (США) забезпечуватиме доступ в інтернет із використанням швидкісних стандартів Inmarsat Аеrо Global Хрrеss service з максимально можливою швидкістю 50 Мбіт/с. Строк гарантійного обслуговування складає два роки. Вартість договору на 15% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 38,01 млн грн.

Президентський флот складається з трьох літаків: Airbus A319, Ан-148 і Ан-74ТК. Крім того, є ще один вертоліт Мі-8МТВ.

Оновлено: Згодом з’ясувалось, що тендер відмінили. Як повідомили в Держзв’язку, гроші, які планували витратити на інтернет і президентському літаку, віддадуть Міністерству охорони здоров’я. Таке рішення прийнято у зв’язку з поширенням Covid-19.

Останні новини

Back to top button