Україна

У Празі відбувся показ стрічки про Володимира Балуха

У столиці Чехії Празі відбувся показ фільму про українського політв’язня Володимира Балуха, якого незаконно засудили в Росії, інформує 1NEWS з посиланням на Радіо Свобода.

Стрічку “Балух” показали в приміщенні Посольства України. Фільм ішов українською мовою з чеськими субтитрами.

Багато глядачів ніколи раніше не чули про Володимира Балуха. Це, зокрема, чеський режисер Мартін Магдал, який разом зі своїми колегами голодував на підтримку українського режисера Олега Сенцова.

“Страшно від думки, що людина, яка захищає і не хоче покидати свою Батьківщину – зі зрозумілих причин – потрапляє за це в ув’язнення. Я розумію тверду позицію Балуха, але що мене зацікавило, так це більшовицькі методи окупації”, – зазначив Магдал.

У свою чергу авторка фільму по скайпзв’язку розповіла, що під час зйомок фільму в окупованому Криму у знімальної групи виникли проблеми з російськими силовиками. За її словами, на знімальну групу склали протокол і оформили штраф за “незаконне провадження журналістської діяльності на території Росії”.

“Ми прекрасно розуміємо, наскільки небезпечно українським журналістам знімати в Криму. Тому цей фільм є фактично єдиним, який показує нам Балуха таким, яким він є. І показує, в яких умовах він жив, хто його сім’я. Раніше про це мало хто знав”, – сказав посол України в Чехії Євген Перебийніс.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close