Україна

У порівнянні з 2015 роком явка виборців знизилася на 10%

Явка на місцевих виборах по Україні орієнтовно на 10% нижче за показник 2015 року. Такі дані Центральної виборчої комісії за інформацією від 97% територіальних виборчих комісій озвучив голова ЦВК Олег Діденко, передає 1NEWS з посиланням на Радіо Свобода.

«За нашою інформацією, явка становила 37% орієнтовно, це за результатами обробки 97% інформації. Для порівняння з місцевими виборах 2015 року явка, звичайно, зменшилася, тоді вона становила 46,6%. Тобто орієнтовно на 10% явка менше», – сказав він.

Разом з тим, додав Діденко, такі результати є очікуваними, враховуючи карантин. Він привів у приклад явку на проміжних виборах в 179 виборчому окрузі в Харківській області, які пройшли в березні цього року.

«Там явка склала 27,5%, для порівняння – середня активність виборців на проміжних виборах раніше становила 36%. Тобто ми бачимо, що в умовах карантину простежується тенденція, коли явка зменшується на 10%», – підсумував глава ЦВК.

Він зазначив, що найвищу явку спостерігали в Тернопільській області – 46,77%, найнижча – в Донецькій (31,67%). У той же час Діденко підкреслив, що мова йде про попередні результати.

Говорячи про порушення на виборах, голова Центральної виборчої комісії зазначив, що вони в основному стосувалися агітації в день виборів, і висловив думку, що вони істотно не вплинули на хід голосування.

За даними громадянської мережі «Опора», явка на місцевих виборах склала 35,94%, тоді як в 2015 році досягала 46,5%.

Увечері 25 жовтня заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик повідомив, що остаточні результати місцевих виборів в Україні будуть встановлені через три-п’ять днів.

В Україні 25 жовтня пройшли місцеві вибори. Українці обирали депутатів місцевих рад, селищних, сільських та міських голів. Виборчі дільниці працювали до 20:00. Там, де 25 жовтня жоден кандидат на посаду селищного, сільського або міського голови не набрав більше 50% голосів, відбудеться другий тур.

 

 

 

Back to top button