Україна

У партії «УКРОП» конфіскували майже півмільйона гривень

Виконавча служба стягнула з партії «УКРОП» 468 946,50 грн., які вона повинна була заплатити згідно з рішенням судів за позовом Національного агентства із запобігання корупції. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила голова НАЗК Наталія Корчак.

«Минуло майже 8 місяців від рішення Апеляційного суду м. Києва, яким було залишено без змін рішення Печерського районного суду щодо конфіскації коштів, отриманих політичною партією «УКРОП» з порушенням чинного законодавства. Наразі виконавча служба повідомила НАЗК про стягнення коштів», – написала Корчак.

Мова йде про 468 946,50 грн. і рішення суду про конфіскацію внесків партії, яке було першим в Україні подібним випадком.

Корчак нагадала, що рішення Печерського районного суду, за складеним Департаментом з питань запобігання політичній корупції адміністративним протоколом щодо політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» було прийняте 22 березня 2017 року.

Як раніше заявляла Наталія Корчак, про членські внески через касові операції (каса Партії) у підтримку зазначеної політичної партії стало відомо за результатами аналізу звіту політичної партії “Українське об’єднання патріотів – УКРОП” про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за третій квартал 2016 року.

«Партія отримала такі внески від 16 фізичних осіб. Згодом зазначені внески були внесені готівкою уповноваженою особою, яка відповідно до статуту має право підпису на поточний рахунок партії. В той же час по Чернівецької обласної регіональної організації та Вінницької обласної регіональної організації внески навіть не були перераховані на поточні рахунки зазначених політичних партій у відповідному звітному періоді. Системний аналіз інформації, відображеної в звіті, дозволив встановити, що сума внесків на підтримку політичної партії склала 468 946,50 грн», – сказала Корчак.

Зазначене є порушенням частини восьмої статті 14 Закону України “Про політичні партії в Україні”, відповідно до якої грошові внески на користь політичної партії здійснюються через банківські операції. Тому Національне агентство направило відповідні матеріали до суду. Відповідний звіт партії був поданий в Національне агентство 9 листопада 2016.

Як повідомляло 1News, партія «УКРОП» оскаржувала рішення суду.

Влітку 2017 року Апеляційний суд підтвердив необхідність конфіскації майже 500 тис. грн. у партії «УКРОП».

Нагадаємо, партія “УКРОП” раніше активно підтримувалась олігархом Ігорем Коломойським.

З березня 2016 року керівником партії був Геннадій Корбан, на якого згодом завели кримінальні справи. Нещодавно Корбан повернувся в Україну після тривалого перебування в Ізраїлі.

З 26 серпня 2016 року, згідно офіційний даних, керівником партії “УКРОП” значиться Тарас Батенко.

Back to top button