Україна

У нову Верховну Раду можуть пройти чотири партії, ще дві – на межі прохідного бар’єру, – західні соціологи

За результатами опитування, проведеного 13-17 травня 2019 року, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: «Слуга народу» новообраного Президента України Володимира Зеленського (34,7%), «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка, Вадима Рабіновича та Віктора Медведчука (15,1%), «Батьківщина» Юлії Тимошенко (9,5%) і «Блок Петра Порошенка «Солідарність »(8,9%). Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія), пише L`europeenne de Bruxelles.

Інші політичні партії, зокрема, Радикальна партія Олега Ляшка (4,9%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (4,6%), «Сила і Честь» Ігоря Смешка (3,9%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока (2,3%), «Опозиційний блок – Партія миру і розвитку» Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новинського (2,0%) та ін. мають менші шанси на перемогу в парламентських виборах.

Також вперше в дослідженні оцінювалися шанси декількох нових партій – партії «Голос» Святослава Вакарчука, Громадської платформи Надії Савченко і «Української стратегії успіху» Володимира Гройсмана.

Результати дослідження представлені в таблиці.

Також експерти звернули увагу на такі тенденції нового політичного сезону в Україні, які знайшли підтвердження в результатах соцдослідження:

У наступний склад парламенту можуть пройти чотири партії. Три провідні партії ( «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина») зберегли свої позиції в порівнянні з попереднім дослідженням. В цей же час спостерігається просідання рейтингу «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» і зберігається розрив між партіями «Опозиційна платформа – За життя» та «Опозиційний блок – Партія миру і розвитку».

Скорочення електоральної підтримки партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (з 13,2% до 8,9% в порівнянні з попереднім дослідженням) може багато в чому пояснюватися рішенням Святослава Вакарчука про запуск власного політичного проекту. На думку соціологів, обидва проекти змушені ділити електоральну базу, що ускладнює їх просування в авангард парламентського життя.

Дане дослідження підтверджує висновки українських соціологів про те, що такі партії як Радикальна партія Олега Ляшка, «Громадянська позиція» і «Сила і честь» сопинились на межі потрапляння в наступний склад Верховної Ради України. Беручи до уваги ймовірну похибку вибірки (2.2%), їх шанси на роботу в парламенті залишаються цілком реалістичними.

Зростання кількості респондентів, які вибрали варіант «інша партія» навіть не дивлячись на те, що фактично всі значущі політичні проекти були перераховані в питанні, пояснюється бажанням респондентів зробити ставку на когось із відомих їм місцевих політиків і лідерів думки свого регіону.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 13-17 травня 2019 року. Загальна кількість респондентів – 2010 осіб. Метод опитування – комбіновані інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close