Україна

У НБУ розповіли про зростання цін на овочі у квітні

Базова інфляція у квітні сповільнилася до 7,4% у річному вимірі з 7,6% у березні. Зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося (до 5,1% р/р). Про це повідомили у прес-службі НБУ, пише 1NEWS, посилаючись на УНН.

“Зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося (до 5,1% р/р). Зокрема, після зниження у березні знов підвищилися темпи зростання вартості овочів борщового набору насамперед за рахунок цін на цибулю та білокачанну капусту. Це зумовлено виникненням ажіотажного попиту через недостатню пропозицію цих продуктів в Україні та країнах-імпортерах унаслідок як слабкого врожаю минулого року, так і порівняно несприятливих погодних умов у квітні поточного року. Крім того, вищими темпами зростали ціни на молоко”, – повідомили у НБУ.

Як повідомляв УНН, інфляція на споживчому ринку у квітні 2019 року порівняно із березнем 2019 року становила 1,0%, з початку року – 3,4%.

Нагадаємо, за перші три місяці ціна на хліб в Україні в середньому підросла на майже 3,7 %, гречка здорожчала на 3,1 %, а ячна крупа – на майже 7 %.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close