Україна

У НБУ дали прогноз щодо росту цін у 2019-му році

У 2019 році ціни в Україні зростуть на 6,3% проти 9,8% у 2018-му. Про це йдеться в “Інфляційному звіті” НБУ, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Головними факторами, які зумовлять зростання цін в 2019 році, будуть підвищення тарифів і заробітних плат. Це збільшуватиме виробничі витрати бізнесу і стимулювати споживчий попит.

У січні вже відбулося підвищення цін на централізоване опалення та гарячу воду основними
виробниками теплової енергії. Також передбачається подальше зростання тарифів на газ для населення згідно з меморандумом з МВФ.

Проте основний внесок в інфляцію в поточному році зробить подорожчання тютюнової
продукції, що оцінюється в 19% у зв’язку з оновленим графіком підвищення акцизів. У наступні роки темпи зростання цін на тютюн залишатимуться високими, хоч і уповільняться до 12%.

Подорожчання алкогольної продукції прогнозується в межах 6-9% щорічно. Подальше щорічне зростання цін на паливо (бензин і дизельне паливо) оцінюється в 4-5%.

Однак проінфляційний вплив цих факторів буде поступово послаблюватися, і в 2020 році зростання цін уповільниться до 5%.

Зниження інфляції забезпечуватиме жорстка монетарна політика НБУ і стримана фіскальна політика уряду щодо значних обсягів планових погашень держборгу, обіцяє регулятор. Також уповільненню інфляції сприятимуть низька волатильність курсу гривні і помірні темпи зростання цін на імпортні товари, в тому числі енергоносії і продовольство.

Зокрема тарифи на газ, що впливають і на тарифи на опалення та гарячу воду, з 2020 року  визначатимуться на основі імпортного паритету.

Back to top button