Україна

У Нацбанку затвердили норматив округлення суми в чеку при розрахунках готівкою

Національний банк затвердив правила округлення суми готівкових розрахунків в чеку, які будуть чинними після закінчення додаткового карбування в готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, інформує 1NEWS з посиланням на ЕП.

Регулятор нагадав, що не вилучатиме з обігу монети дрібних номіналів. Вони і надалі будуть перебувати в обігу і використовуватися як платіжний засіб.

Разом з тим, з 1 липня готівковий обіг не поповнюватиметься зазначеними номіналами монет.

За даними НБУ, відповідні норми передбачені постановою правління НБУ від 15 березня 2018 року №25 “Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів”.

Згідно з постановою, з 1 липня 2018 року, в разі відсутності монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, підприємства торгівлі і сфери послуг можуть проводити округлення в чеку суми розрахунків готівкою в сторону зменшення при сумі від 1 до 4 копійок або в сторону збільшення – при сумі від 5 до 9 копійок.

“Національний банк України очікує, що правила округлення будуть застосовуватися справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків”, – йдеться в повідомленні.

При цьому, округлення не проводитимуться при безготівкових розрахунках.

Нагадаємо, Національний банк презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень.

Вводитися в обіг нові обігові монети будуть поетапно: перший етап – 27 квітня 2018 року будуть введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні; другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 гривні вводитимуться в обіг у 2019 – 2020 роках.

Нагадаємо, НБУ назвав банківські установи, які пройдуть стрес-тестування цього року.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close