Україна

У Нацбанку пояснили – чому зміцнюється гривня

Головними причинами зміцнення гривні та падіння курсу іноземних валют є рішення Федеральної резервної системи США не підвищувати ключової ставки та падіння світових цін на енергоресурси. Про це написав голова Ради Національного банку Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook, передає 1NEWS.

За його словами, таке посилення курсу гривні триватиме щонайбільше до травня-червня.

“Вплив на реалії та перспективи усіх валют у світі, і в тому числі гривні, робить політика ФРС — це аксіома. Про те, що в керівництві Федрезерву зародилися сумніви щодо доцільності продовження жорсткої монетарної політики стало відомо в перші дні року”, — зазначив Данилишин.

На думку голови Ради НБУ, “пауза” у підвищенні ставок ФРС США триватиме приблизно до червня, що створюватиме сприятливі умови для української валюти.

Крім цього, на курс гривні вплинуло падіння світових цін на енергоресурси, які становлять вагому частину українського імпорту.

“Схоже, ми вступили в період відносно низьких цін на нафту та інші енергоресурси, серед яких для України найважливішим, нарівні з “чорним золотом”, є природний газ. Зниження вартості енергосировини пов’язано з надлишком пропозиції на глобальному ринку”, — зазначив Данилишин.

Окрім цього, зміцненню гривні сприяла низка внутрішніх факторів: зростання експорту аграрної продукції та металургії, зростання надходжень від продажу українських боргових цінних паперів та помірні витрати державного бюджету на початку 2019 року.

“Активний експорт української агропродукції припаде на березень-квітень, з травня почнеться його тимчасове (на кілька місяців) зниження. А вкладення нерезидентів в ОВДП — не довгострокові: влітку іноземні інвестори, дочекавшись погашення боргових паперів, ймовірно, почнуть виводити кошти з українського ринку, підвищивши тим самим, попит на іноземну валюту”, — написав Данилишин.

 

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

One Comment

  1. Як не прикро, але ЧОМУСЬ ніхто із “економічних експертів” не хоче бачити реалізм сучасності в обігу валюти в Україні. А причини “зміцнення” гривні лежать у новорічних та різдв’яних святах, на які приїхали багато заробітчан та пішли обмінювати на гривні. І щоб подешевше скупити потік валюти, організатори тіньових схем понизили курс і доларів і євро.

    Адже вже сказали, що у січні населення ПРОДАЛИ більше валюти на сотні мільйонів, ніж купили. І скоро потік валюти у продажі населенням обріжеться і валютчики постараються скуплені валюти подорожче продати.
    Тут і причини і мотиви видно наяву.

Close