Україна

У Нацбанку пояснили, чому сповільнилась інфляція

У листопаді 2019 року споживча інфляція в річному вимірі стрімко сповільнилася до 5,1% (з 6,5% у жовтні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,1%. Про це повідомляє пресслужба НБУ, пише 1NEWS, посилаючись на ZIK.

Зазначається, що уповільнення інфляції в листопаді 2019 до 0,1% за місяць та до 5,1% у річному вимірі було суттєвішим, ніж передбачала траєкторія прогнозу Національного банку України.

“Зміцнення гривні, нижчі світові ціни на енергоресурси, розширення пропозиції окремих продуктів харчування сприяли уповільненню зростання цін. Зокрема, міцніший курс гривні зумовив швидше зниження базової інфляції, здешевлення енергоносіїв та низки товарів зі значною часткою імпорту. Ці чинники нівелювали тиск на інфляцію з боку споживчого попиту та слабшого врожаю окремих овочів”, – сказано у коментарі.

В НБУ також повідомили, що в результаті інфляція увійшла в цільовий діапазон 5% ± 1 в.п. та впритул наблизилася до середньострокової цілі 5%, установленої на кінець 2019 року.

“Ураховуючи фактичні показники інфляції та цінові тенденції, згідно з очікуваннями НБУ, інфляція на кінець року буде суттєво нижчою за прогноз (6,3%) та з високою імовірністю залишиться в межах цільового діапазону (5% ± 1 в.п.)”, – додали в пресслужбі регулятора.

Нагадаємо, споживчі ціни та базова інфляція в Україні в листопаді 2019 року зросли на 0,1% порівняно з 0,7% у жовтні цього ж року.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close