Україна

У НАТО звинуватили Росію в кібератаках на Чехію та Німеччину


У НАТО звинуватили Росію в кібератаках на Чехію та Німеччину

Головне розвідувальне управління Генштабу РФ причетне до шкідливої кібердіяльності в країнах Європи.

Росія причетна до кібератак із залученням структури APT28 проти Німеччини та Чехії, а також до підривних дій інших країнах-союзницях по НАТО. Про це мовиться в заяві Північноатлантичної ради, оприлюдненій на сайті НАТО, опублікованій в п’ятницю, 3 травня.

“Німеччина та Чехія поклали відповідальність за шкідливу ​​кібердіяльність у своїх країнах на суб’єкта загрози APT28, спонсором якого є Російська Федерація, зокрема, Головне розвідувальне управління (ГРУ) Генштабу Росії. Члени Альянсу також із занепокоєнням відзначають, що той самий суб’єкт загрози має ціллю національні урядові організації, операторів критичної інфраструктури та інші організації в Альянсі, зокрема в Литві, Польщі, Словаччині та Швеції”, – зазначається в документі.

Союзники висловили солідарність з постраждалими членами Альянсу та засудли зловмисні кібернетичні дії. Члени НАТО висловили готовність дати рішучу відповідь на ці постійні кібернетичні загрози. Вони заявили про те, що Альянс буде застосувати всі наявні спроможності, щоб виявляти, стримувати, оборонятися та боротися проти усього спектру кібернетичних загроз.

“Ми закликаємо всі держави, включаючи Росію, поважати власні міжнародні зобов’язання та дотримуватися міжнародного права, діяти в рамках відповідальної державної поведінки у кібернетичному просторі, як це було погоджено всіма членами Об’єднаних Націй”, – наголосили союзники по Альянсу в оприлюдненій заяві.

Російська Федерація може не напасти на країни НАТО безпосередньо, але продовжить гібридні атаки, такі як глушіння сигналу й втручання у вибори заявили в Збройних силах Фінляндії. 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button