Україна

У Нафтогазі повідомили деталі транзитних угод із Газпромом

НАК “Нафтогаз”, ТОВ “Оператор ГТС України” та ПАТ “Газпром” підписали пакет угод для забезпечення транзиту російського газу на найближчі п’ять років, інформує 1NEWS з посиланням на пресслужбу Нафтогазу.

“Сьогодні у Відні представники НАК “Нафтогаз України”, Оператора ГТС України та ПАТ “Газпром” підписали угоди, необхідні для продовження транзиту російського газу територією України до 2024 року включно”, – йдеться у повідомленні.

До пакета угод входять:

  1. Міжоператорська угода між Оператором ГТС України (ОГТСУ) та Газпромом, яка визначає технічні регламенти та правила взаємодії між операторами суміжних мереж (interconnection agreement);
  2. Договір про організацію транзиту між Нафтогазом та Газпромом, у якому зафіксовані умови та обсяги транзиту на найближчі п’ять років;
  3. Мирова угода між Нафтогазом та Газпромом, згідно з якою сторони відмовляються від взаємних претензій за контрактами 2009 року.

Всі три угоди підписані на виконання протоколу зустрічі, яка відбулася у Берліні та Мінську 19-20 грудня цього року за участі представників ЄС, України та РФ, а також Нафтогазу, ОГТСУ та “Газпрому”.

Угоди, зокрема, передбачають:

  • виплату Газпромом 2,918 млрд дол. компенсації на виконання рішення Стокгольмського арбітражу від грудня 2017 та лютого 2018 року. Нафтогаз отримав ці кошти 27 грудня 2019 р.;
  • відкликання всіх арбітражних судових позовів, за якими не прийняті кінцеві рішення;
  • зняття арештів на майно, активи та грошові кошти Газпрому, а також відмова у майбутньому від всіх можливих претензій та позовів за контрактами січня 2009 року;
  • мінімальні обсяги транзиту за роками зафіксовані у наступних розмірах: 2020 рік – 65 млрд куб. м, 2021 – 2024 роки – по 40 млрд куб. м газу щорічно.

“Нафтогаз” відзначив зацікавленість “Газпрому” у можливості у майбутньому відновити постачання газу в Україну з урахуванням принципу формування вартості газу на базі ціни європейського хаба NCG. Питання щодо постачання газу не є частиною пакетних домовленостей.

Підписані угоди також не стосуються питання судових позовів підприємств групи Нафтогаз проти Російської Федерації щодо захоплених активів групи в АР Крим.

 

 

 

 

 

 

Back to top button