Україна

У МОЗ розроблять вітчизняні протоколи лікування хвороб

У Міністерстві охорони здоров’я України розробляють вітчизняні протоколи для лікування хвороб. Про це заявив міністр охорони здоров’я Маским Степанов, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

За його словами, подібні протоколи відомство впровадило для лікування коронавірусної інфекції Covid-19. Нові стандарти лікування будуть базуватися на успішному досвіді інших країн.

«Яким чином складаються ці протоколи? Беруться протоколи різних країн, найкращих країн у тій або іншій області, в кожній галузі, напрямку медицини є країни, які більш просунуті. І потім вони адаптуються вже для українських реалій», — пояснив Степанов.

Такі протоколи будуть для кожної хвороби. Як сказав міністр, на сьогодні вже розроблені 120 протоколів.

«Так, це повинно бути для кожної хвороби. На сьогодні в нас є 120 таких оновлених, актуалізованих протоколів українських. Немає – двох із половиною тисяч. Щоб ми з вами уявляли, що в нас відбувається. Бо вони були просто скасовані. Деякі стандарти були, наприклад, фінські протоколи. Мені не зрозуміло, чому фінські. Але хтось узяв фінські, переклав і сказав: «Ми тепер будемо за ними лікуватися». Чому ми повинні за ними лікуватися, як вони адаптовані під українські реалії? Справа в тому, що цими протоколами займалися не лікарі. Цим займалися люди, які чомусь вирішили, що вони багато читали Google і тепер вони можуть це робити», – наголосив очільник МОЗ.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close