Україна

У МОЗ розповіли, скільки українців планують щепити від коронавірусу у 2021 році

Сьогодні в державному бюджеті передбачено 2,6 млрд грн на закупівлю вакцини

Упродовж 2021 року у Міністерстві охорони здоров’я планують щепити 20 млн 851 тис. українців від COVID-19.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, повідомляє 1NEWS.

“Вчора провели засідання оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я з вакцинокерованих інфекцій. На цьому засіданні було затверджено оціночні дані для вакцинації від коронавірусної хвороби на 2021 рік. Ми маємо сьогодні цифру, яку затвердили на штабі – 20 млн 851 тис. людей. Це ті люди, яких ми хочемо і будемо старатись охопити щепленнями проти коронавірусної хвороби”, – сказав Віктор Ляшко.

За його словами, 8 млн доз вакцини вони отримають безкоштовно в рамках механізму COVAX.

“Всі вакцини-кандидати, які сьогодні знаходяться на третій стадії клінічних досліджень і найближчі до своєї реєстрації – передбачене двократне введення. Тому з цих 20 млн, ми розраховуємо, що 4 млн – вони будуть закриті саме в рамках механізму COVAX. Інших 16 млн – ми передбачаємо кошти в державному бюджеті для того, щоб закупити вакцини. Сьогодні в державному бюджеті передбачено 2,6 млрд грн на закупівлю вакцини плюс алоковано кошти 50 млн доларів в Європейському інвестиційному банку. Плюс завершуються перемовини близько 50-75 млн доларів від Світового банк”, – додав Ляшко.

Він зазначив, що це дозволить їм закрити всю потребу України саме в засобах для імунопрофілактики.

“Затверджені пріоритетні групи. Як будуть відбуватися пріоритети- це те, що сьогодні схвалено оперативним штабом Міністерства охорони здоров’я. В першу чергу – це медичні працівники. В другу – це військовослужбовці. Зокрема ті, які беруть участь в Операції об’єднаних сил на сході нашої держави. Наступним – це працівники соціальної сфери. Також особи, що перебувають у спеціалізованих закладах: в інтернатах, будинках для осіб похилого віку. Також персонал цих спеціалізованих закладів. І наступними будуть люди в групі медичного ризику. Тобто, це хворі, віком від 60 років, які мають соматичні захворювання, що сьогодні найбільш часто приводить до летальних наслідків у разі, якщо людина інфікується коронавірусною хворобою”, – сказав Віктор Ляшко.

За його словами, таких людей в їхній першочерговій пріоритетній групі найбільше – це орієнтовно 7 млн осіб.

Джерело: УНН

Останні новини

Back to top button