У МОЗ повідомили, скількох полеглих бійців не вдається ідентифікувати
Рештки зберігаються на рівні бюро судово-медичної експертизи, допоки не будуть ідентифіковані, повідомив заступник міністра охорони здоров’я.
Приблизно 2-3% тіл загиблих військовиї, отриманих у рамках обмінів, не вдається ідентифікувати, хоча фахівці використовують для цього всі можливі методи і зберігають тіла або їх рештки понад рік. Про це в інтерв’ю УП. Життя розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
“Рештки зберігаються на рівні бюро судово-медичної експертизи, допоки не будуть ідентифіковані. Ідентифікація відбувається до останнього, поки ми не доведемо, чиї ці рештки, і не будемо переконані, що ми віддали тіло з метою належного поховання тій родині, яка повинна була його отримати”, – підкреслив Кузін.
Заступник міністра пояснив, у яких випадках ідентифікація буває неможливою.
“Оці 2%-3% – це ті випадки, коли ми не можемо отримати результати ДНК-експертизи, або ми отримали ДНК-експертизу від загиблого, але не маємо жодних збігів. І це означає, що або немає родичів, або родичі ще не здали ДНК”, – сказав Ігор Кузін.
Повідомляється, що невпізнані тіла зберігають до того моменту, поки не будуть зафіксовані збіги з родичами. Процес ідентифікації інколи триває понад рік.
“Після одного року зберігання такі тіла інколи захоронюються, але водночас поховання не ідентифікованих тіл відбувається таким чином, щоб можна було оперативно видати дозвіл на перепоховання у випадку, якщо сім’ю буде знайдено. Це не якісь там братські могили, в яких неможливо нічого розрізнити. Це кладовище, але конкретно для неідентифікованих осіб, яким ми присвоюємо номер, і по ньому з дозволу слідчих органів потім можемо видати тіло для належного поховання”, – додав чиновник.
Нагадаємо, нещодавно Україна повернула тіла 212 загиблих захисників, а 26 квітня в Україну повернули тіла 140 українських бійців.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp