Україна

У Мінфіні назвали суму, якої не вистачає на зброю


У Мінфіні назвали суму, якої не вистачає на зброю

Упродовж останніх місяців Україна отримувала від партнерів мінімальну допомогу у військовій частині і це сприяло додатковому навантаженню на держбюджет, пояснив Сергій Марченко.

У державному бюджеті України утворився розрив у $5 млрд, необхідних на закупівлю зброї. Таку суму озвучив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю Громадському радіо, оприлюдненому у четвер, 23 травня.

За його словами, упродовж останніх шести місяців Україна отримувала від партнерів мінімальну допомогу у військовій частині і це сприяло додатковому навантаженню на державний бюджет. Зараз це перекривається, переміщуються видатки кінця року на необхідну закупівлю зброї, замовлення снарядів і інші речі, які зараз необхідні.

“На даний момент я думаю, що можна говорити про цифру близько $5 млрд. Я оперую такою цифрою в доларах, тому що мені простіше пояснювати це для наших партнерів. Ми думаємо, як його (дефіцит) перекриватимемо вже найближчим часом”, – заявив міністр.

Нагадаємо, у 2024 році Україна має $6 млрд на закупівлю озброєнь, зокрема у вітчизняних виробників. При цьому виробничі можливості втричі більші.

У квітні стало відомо, що Україна отримала перше рішення про закупівлю української зброї для потреб ЗСУ за кошти західного партнера – Данії. Гроші надійшли через нову фандрейзингову платформу.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button