Україна

У Лондоні суд відкрив справу про банкрутство українського бізнесмена

Відносно українського бізнесмена Сергія Тищенка відкрито справу про банкрутство на території Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії. Про це 1News повідомила прес-служба юридичної фірми «Ілляшев і Партнери», яка представляє інтереси низки кредиторів екс-банкіра.

Зазначається, що судове засідання в рамках даної справи відбудеться 4 січня 2021 року в Лондоні.

Нагадаємо, що в 2019 році Тищенко став першою фізичною особою в Україні, щодо якої було порушено провадження у справі про особисту неплатоспроможність.

«Пан Тищенко отримав англійський паспорт, більшу частину часу проводить в Сполученому Королівстві, тому ми і звернулися до англійського суду, до компетентності та неупередженості якого немає претензій ні у кого в світі, – зазначає Роман Марченко, заслужений юрист України, старший партнер ЮФ «Ілляшев і Партнери». – При цьому процедура банкрутства в Великобританії на сьогодні набагато ефективніше української і дозволяє через процедуру «проривання корпоративної вуалі» вилучати активи, оформлені на підставних осіб і офшорні компанії».

Крім того, Головним управлінням Національної поліції в м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12019100000001072, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом заволодіння Тищенко C.П. чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство) за ч. 4 ст. 190 КК України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Широку популярність бенефіціар збанкрутілого «Фортуна-Банку» Сергій Тищенко придбав восени 2014 року, коли державне підприємство «Укртранснафтопродукт» на підставі судового рішення передало його компанії нафтопродукти Сергія Курченко, заарештовані в рамках кримінальної справи.

Як пише Finbalance,  НБУ визнав «Фортуна-Банк» неплатоспроможним та відправив його на ліквідацію на початку 2017 року.

Власником 99,7% акцій «Фортуна-Банку» була Мотрона Тищенко (мати Сергія Тищенка, який очолював наглядову раду фінустанови).

За оцінками Фонду гарантування, 98% кредитного портфелю «Фортуна-Банку» (2,1 млрд грн) – це були інсайдерські кредити. На 01.01.2019 вкладникам «Фортуна-Банку» в межах гарантійної суми було виплачено 88,4 млн грн (96,5% запланованих виплат).

У листопаді 2018 року Фонд гарантування продав для компанії з групи Dragon Capital за 170 млн грн офіс «Фортуна-Банку» на 4 тис кв м (за адресою м. Київ, вул. Боричів Тік, 35 (літ. В)), який перебував в іпотеці Укрексімбанку як забезпечення боргових зобов’язань «Фортуна-Банку» за кредитним договором №21914D1 від 11.01.2014 (на суму 258,3 млн грн).

Із Тищенком пов’язували ТОВ «Фактор Ексім», яке було визнане банкрутом у липні 2012 року. У липні 2014-го суд затвердив реєстр вимог кредиторів цієї компанії, включивши в нього вимоги Укрексімбанку на 832 млн грн.

Зазначається, що Укрсиббанк намагається відсудити в Тищенка понад 25 млн дол.

Back to top button