Україна

У Києві затримали завербованого агента російських спецслужб, причетного до збиття Боїнгу MH17

Він брав активну участь у створенні “Розвідувального управління ДНР” окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області та виконував завдання спецслужб країни-окупанта

У Києві затримано громадянина України за фактом керівництва та участі у терористичній організації та створення так званого “Розвідувального управління ДНР”.

Про це повідомляє 1NEWS.

За даними слідства, громадянин брав активну участь у створенні “Розвідувального управління ДНР” окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області та виконував завдання спецслужб країни-окупанта.

Зокрема, керував агентурною мережею, яка за його наказами мала здійснити низку терористичних актів та диверсій на підконтрольній уряду України території.

В Офісі генпрокурора повідомили, що керівники та представники цього “підрозділу” безпосередньо причетні до збиття пасажирського літака “Боїнг 777” Малайзійських авіаліній рейсу MH17, внаслідок чого загинуло 298 осіб.

Затриманий за вказівкою спецслужб Росії керував агентурною мережею, яка за його наказами мала здійснити низку терористичних актів та диверсій на підконтрольній Уряду території України.

У розпорядженні СБУ є записи телефонних розмов, які розкривають деталі міжвідомчих війн між ГРУ та ФСБ за контроль над “керівниками” терористичної організації “ДНР”.

Фігуранти записів у своїх розмовах згадують прізвища директора ФСБ Олександра Бортнікова та його заступників Андрія Бурлаки і Сергія Смірнова, помічника президента РФ Владислава Суркова, керівників “ДНР” Олександра Захарченка, Олександра Бородая та інших.

Також важлива частина оприлюднених записів – розмови К. із генерал-майором ГРУ Сергієм Дубінським (позивний “Хмурий”) та Леонідом Харченком (позивний “Крот”), яких оголошено у міжнародний розшук у справі рейсу MH17, збитого в липні 2014 року.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління Служби безпеки України.

Back to top button