Україна

У Києві відбулася церемонія відкриття Міжнародного кінофестивалю”Молодість”

У Києві відбулася церемонія відкриття 49-го Міжнародного кінофестивалю”Молодість”. У заході взяв участь міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, який виступив з урочистою промовою, повідомляє 1NEWS з посиланням на 112.ua.

“Я радий, що фестиваль, якому незабаром 50 років, так само, як і Венеціанський фестиваль, ризикнув і проводить не лише онлайн, але і офлайн зустрічі. І дійсно, ми всі скучили один за одним. Я радий, що в програмі фестивалю 55 українських фільмів, є програма “Дивись українське!”- заявив Ткаченко.

Під час відкриття були представлені конкурсні програми, в тому числі міжнародні. Вони складаються з трьох категорій – студентських, дебютних короткометражних і повнометражних ігрових стрічок. Також є національна програма.

До учасників фестивалю з відеопривітанням звернувся мер Києва Віталій Кличко.

“Сьогодні це один з найбільших кінофорумів Східної Європи… Цього року на фестивалі представлять більше 250-ти стрічок, тому протягом семи днів на нас чекає багато емоцій і відкриттів”, – зазначив київський градоначальник.

За його словами, у фестивалі задіяна онлайн-платформа з можливістю безкоштовного перегляду конкурсних фільмів і голосування за них. Стрічка, яка набере найбільшу кількість шанувальників, буде удостоєна почесної нагороди – “Золотого скіфського оленя”.

Французький актор театру і кіно, режисер, продюсер і письменник Робер Оссейн, який через пандемію не зміг прибути на фестиваль, по відеозв’язку звернувся до організаторів та учасників заходу. Він подякував за “Скіфського оленя”, який йому вручили за внесок у світове кіномистецтво і нагадав, що його мати, акторка, – родом з України.

“Я дуже люблю Україну”, – сказав Оссейн.

Традиційно почесну нагороду за внесок у світове кіномистецтво на КМКФ “Молодість” вручають на церемонії відкриття. Робер Оссейн відомий, зокрема, за ролями в п’яти фільмах про Анжеліку. За своє життя він зіграв понад 100 ролей в театрі і кіно.

Через пандемію коронавірусу і карантину фестиваль з весни був перенесений на 22 – 30 серпня. Він проходитиме в офлайн- і онлайнформаті. Головні локації фестивалю-кінотеатр” Жовтень”, Будинок кіно, Fedoriv Hub. Тут проходитимуть майстер-класи в рамках “Майстерні талантів”. Спеціально для фестивалю сконструйовано кінотеатр під відкритим небом під Аркою Дружби народів – для церемоній відкриття та нагородження переможців, показів фільмів дитячої програми “Molodist Teen Ѕсгееп”, українських прем’єр і спеціальних подій.

Кожного дня тут проходитимуть покази – по 4 сеанси на день. Всі перегляди фільмів – безкоштовні.

Останні новини

Back to top button