Україна

У Києві почали судити першого окупанта, який убив мирного жителя

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

У Києві почали судити першого окупанта, який убив мирного жителя

Фото: Украинская правда

Шишімарін у суді розповів, що не знав, куди й навіщо їхав, і просить його пробачити

Росіянин у залі суду розповів, як і навіщо вбивав чоловіка. Йому загрожує довічне ув’язнення.

 

Прокуратура просить засудити до довічного ув’язнення російського військового Вадима Шишімаріна, якого звинувачують у вбивстві жителя Сумщини. Він визнав провину і попросив пробачити його. Про це повідомляє Українська правда у четвер, 19 травня.

 

 

Ще на початку війни, 28 лютого, він у селищі Чупахівка на Сумщині розстріляв 62-річного місцевого жителя. Потім потрапив у полон разом із трьома товаришами по службі. Один із них помер після перестрілки з місцевими мисливцями, двох згодом обміняли, а от Шишімарін постав перед судом.

 

“По дорозі прапорщик Макєєв (російський військовий, який був за кермом машини. – Ред.) побачив чоловіка, він говорив по телефону. Макєєв сказав, що він здасть нас, що він дзвонить військовим. І він наказав стріляти. Я не вистрілив. Потім інший військовослужбовець, сидів праворуч від водія, розвернувся, почав мені наказувати, щоб я вистрілив… І аргументував це тим, що ми не доїдемо до наших військ, що не викличемо допомогу, що нам загрожує небезпека. Постраждалого в цей час я не бачив. Я побачив його, тільки коли ми з ним порівнялися, і я вистрілив короткою чергою. Так я його вбив”, – каже Шишімарін у залі суду.

 

У перший день війни, 24 лютого, Шишімарін разом з іншими російськими військовими вирушили з Бєлґородської області через кордон України. За словами росіянина, він не знав, що їде воювати, і мав сухпайок тільки на три дні.

 

Вранці 28 лютого колона Шишімаріна їхала Сумською областю у бік Росії, щоб вивезти поранених. Неподалік села Грінченкове їх атакували Збройні сили України і розбили колону. Після цього росіяни залишилися без транспорту і розділилися на кілька груп. Шишімарін залишився ще з чотирма чоловіками. Між селищем Чупахівка і селом Грінченкове вони помітили чоловіка на автомобілі Volkswagen і вирішили вкрасти транспорт. Росіяни розстріляли машину, її власник зміг втекти.

 

Машину розвернули і поїхали до селища Чупахівка. Вони планували дістатися своїх військ. У селищі військові побачили цивільного чоловіка, який говорив по телефону, – 62-річного Олександра Шеліпова. Вирішили, що місцевий хоче здати їх українським захисникам. Тоді Шишімарін застрелив Шеліпова.

 

Після цього росіяни потрапили в засідку: з ними вступили в бій місцеві мисливці. Один з російських військових зазнав поранення, його залишили на полі бою, і росіянин помер. Інші сховалися на фермі, де пробули до ранку, і наступного ранку здалися місцевим разом із зброєю.

 

Двох полонених з цієї групи згодом обміняли. Ще один був свідком на суді. Також суд допитав дружину вбитого Катерину Шеліпову і їхнього сусіда.

 

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що жителі звільнених територій Харківської області розповідають про жахливі випадки сексуального насильства, вчинені російськими військовими.

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button