Україна

У Києві планують підвищити тарифи на холодну воду

У “Київводоканалі” пояснили необхідність перегляду та встановлення нових тарифів

У Києві на 2021 рік пропонується встановити тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів Києва у розмірі 27,35 грн (у т. ч. ПДВ 4,56 грн) за 1 куб. м, з них:

  • 14,74 грн (у т. ч. ПДВ 2,46 грн) за 1 куб. м водопостачання;
  • 12,61 грн (у т. ч. ПДВ 2,10 грн) за 1 куб. м водовідведення.

У “Київводоканалі” пояснили необхідність перегляду та встановлення тарифів такими факторами:

  • зростанням витрат на ремонтні роботи на 40%. Ступінь зносу основних виробничих фондів діяльності Товариства з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення станом на 01.04.2020 становить 65,6%, що може в будь-який момент призвести до виникнення критичної техногенної ситуації, пов’язаною з виникненням перебоїв у роботі обладнання та механізмів, руйнування споруд, що загрожує стабільному та безперебійному наданню послуг з водопостачання та водовідведення мешканцям м. Києва та Київської області.
  • зміною обсягів та вартості цін на матеріали для очистки води та стоків, що призвело до збільшення витрат на 11%.
  • зміною обсягів та вартості цін/тарифів на електроенергію, які забезпечують технологічний процес та підтримання робочого стану основних засобів для виконання безперебійної роботи водопровідної та каналізаційної систем – збільшення витрат на 12%;
  • зміною рівня амортизаційних відрахувань за рахунок прийняття на баланс водопровідних та каналізаційних мереж, оновлення основних фондів – збільшення витрат на 15%.
  • зростанням середньої заробітної плати на 12%, яка приведена до рівня середньої заробітної плати одного штатного працівника по м. Київ за березень 2020 року;

Нагадаємо, нинішній тариф на водопостачання та водовідведення у Києва становить 22,992 грн (у т. ч. ПДВ 3,832 грн) за 1 куб. м, з них: 13,440 грн (у т. ч. ПДВ 2,24 грн) за 1 куб. м водопостачання; 9,552 грн (у т. ч. ПДВ 1,592 грн) за 1 куб. м водовідведення.

Зауважимо, нові тарифи повинна затвердити Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Джерело: BigKyiv

Останні новини

Back to top button