Україна

У Києві модернізують сміттєспалюваний завод

На сміттєспалювальному заводі “Енергія” почнеться будівництво системи хімічного очищення димових газів. Про це повідомляється на сторінці КМДА в Facebook, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Повідомляється, що після її впровадження викиди забруднюючих речовин зменшаться в п’ять разів, що буде відповідати європейським екологічним стандартам.

Загальна вартість робіт на наступний рік — 420 млн грн. У проекті бюджету Києва на наступний рік буде передбачено 220 млн грн на ці цілі. Також вирішується питання про виділення державою ще 200 млн грн.

“І столична влада, і громадськість усвідомлюють те, що завод є застарілим об’єктом, він побудований більш 30 років тому. Підприємство необхідно модернізувати і удосконалювати. Сміттєспалювальні заводи широко використовуються як джерело теплопостачання в найбільших європейських столицях: Копенгагені, Празі, Будапешті, Гамбурзі, Барселоні, Відні та ін. Для Києва завод “Енергія” — важливий стратегічний об’єкт. Його модернізація, впровадження сучасної системи очищення викидів і будівництво нових сучасних екологічно безпечних заводів є частиною енергетичної модернізації столиці та підвищення рівня її енергоефективності та екологічної безпеки”, — підкреслив чиновник.

Нагадаємо, на заводі “Енергія” вже модернізовані три з чотирьох електрофільтрів. Ремонт четвертого буде завершено у наступному році.

Завод “Енергія” — єдине сміттєспалювальне підприємство в Україні, яке утилізує 25% твердих побутових відходів столиці та забезпечує опаленням і гарячою водою майже 300 багатоповерхівок. Підприємство працює в рамках дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, видане Міністерством екології та природних ресурсів України.

Останні новини

Back to top button