Україна

У Києві директор школи оскаржив в суді обов’язкову вакцинацію освітян від коронавірусу

На думку Дмитра Ламзи, владні приписи є дискримінаційними, адже обмежують трудові права нещеплених педагогів

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) повідомив про перший позов в Україні щодо оскарження обов’язкової вакцинації від коронавірусу працівників освіти та органів виконавчої влади.

Про це інформує 1NEWS.

Позивачем виступив директор київської школи Дмитро Ламза, який просить суд визнати протиправним та нечинним наказ міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України від 4 жовтня, який затверджує перелік професій, які підлягають обов’язковому профілактичному щепленню.

Поки що невідомо, коли розпочнеться розгляд справи.

Суддя Володимир Келеберда найближчим часом має визначити, чи слід призупиняти дію наказу на час розгляду позову.

Дмитро Ламза, директор школи 210 у Києві, повідомив, що це не єдиний позов, поданий ним у зв’язку з офіційними заходами в Україні, спрямованими на боротьбу з пандемією COVID-19.

Іншим позовом Ламза оскаржує нещодавні пункти “карантинної” постанови уряду, якими заборонено відвідування учнями шкіл, де вакциновано менше 80 відсотків працівників.

“Люди дзвонять мені з регіонів, надсилають копії наказів (про відсторонення від роботи. – Ред.), записи нарад, я всі ці матеріали принесу в суд”, – пообіцяв директор школи.

На думку Ламзи, владні приписи є дискримінаційними, адже обмежують трудові права нещеплених педагогів.

“Перелік обов’язкових щеплень визначає закон “Про захист населення від інфекційних хвороб”. В цьому переліку є щеплення від туберкульозу, поліомієліту, правцю, але немає коронавірусу”, – пояснює адвокатка позивача Анжела Василевська.

За її словами, МОЗ має право встановлювати переліки професій із обов’язковим щепленням, але щепленням саме від захворювань, що визначені законом.

“Відтак, директори освітніх закладів опинились у правовій колізії: якщо вони не відстороняють невакцинованих педагогів, то наражаються на штраф у 170 тисяч гривень, а якщо відсторонять – на позов про порушення трудових прав”, – говорить адвокатка.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button