Україна

У Криму затримали 10 кримських татар – Лубінець


У Криму затримали 10 кримських татар - Лубінець

Всім десятьом інкримінують статтю “організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації”.

У тимчасово окупованому Криму російські силовики провели незаконні обшуки в будинках 10 кримських татар, їх затримали нібито за тероризм. Про це 5 березня повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

“Сьогодні на світанку російські силовики увірвалися в будинки 10 кримських татар у Бахчисараї та Джанкойському районі. Серед них – релігійні діячі та активісти громадського об’єднання “Кримська солідарність”, – зазначив він.

За словами Лубінця, окупанти провели незаконні обшуки в помешканнях Рустема Османова, Азіза Азізова, Мемета Люманова, Мустафи Абдураманова, Ремзі Куртнезірова, Ваїта Мустафаєва, Алі Мамутова, Арсена Кашки, Енвера Халілаєва, Нарімана Аметова.

“Колишній імам Ремзі Куртнезіров – літній чоловік, має інвалідність другої групи. У нього ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, права сторона тіла – неробоча. Під час обшуку йому стало зле: сильно піднявся тиск, довелося викликати швидку, однак російські силовики все одно забрали Куртнезірова та інших до “Управління ФСБ Криму” в Сімферополі”, – зазначив омбудсмен.

Згідно з інформацією, отриманою українською стороною від кримських адвокатів, попередньо всім десятьом інкримінують статтю “організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації”.

“Наголошую, РФ укотре зухвало нехтує нормами міжнародного гуманітарного права. Незаконні обшуки та затримання цивільних на тимчасово окупованій території є злочином проти людяності для національних та міжнародних механізмів правосуддя. Справжня мета окупанта – знищити будь-які прояви опору та солідарності в українському Криму”, – заявив Лубінець.

Він додав, що світова спільнота має активізувати зусилля та посилити тиск на Росію, задля припинення нею грубих порушень прав людини в Криму та негайного і безумовного звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України.

Нагадаємо, у Криму понад місяць не можуть встановити місцеперебування кримського татарина Ісмаїла Шемшедінова, затриманого наприкінці січня після обшуку ФСБ.

Раніше повідомлялося, що у РФ відбувають покарання 150 політв’язнів із Криму.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button