Україна

У Київраді сталась бійка через незаконну забудову Поштової площі (відео)

Під час засідання Київської міської ради сталася бійка через питання забудови на Поштовій площі, пише “Радіо “Свобода“.

Найгострішими питаннями було створення музею на Поштовій площі і скандал з приводу незаконної забудови.

Депутати Київської міської ради на засіданні 7 червня не підтримали в цілому ухвалений у першому читанні проект рішення про створення музею на місці будівництва торговельного центру на Поштовій площі. За відповідне рішення проголосували 56 депутатів, утрималися 23.

Згодом, як повідомляє “Українська правда“, представники організації “Національні дружини” заблокували вихід із сесійної зали, деякі з них зайняли місця депутатів в залі. Станом на 13:13 вони зайняли місця депутатів в залі.

Фракція “Солідарність” покинула приміщення через чорний хід. У залі залишилися представники “Свободи” і “Самопомочі”.

Представники “Самопомочі” наполягали на припиненні договору з інвестором, опоненти заявляли, що музеєм на Поштовій повинен займатися саме інвестор.

Як повідомляє кореспондент “Українських новин“, з початку засідання в кулуарах Київради перебували близько 80 активістів і 30 осіб із символікою “Національного корпусу” і “Національних дружин”.

Після того, як депутати не змогли розірвати договір із інвестором, який передбачав будівництво торгового центру на Поштовій площі, люди з символікою “Нацдружин” виламали двері в сесійну залу й заблокували вихід депутатів.

Проект рішення про припинення договору з інвестором і створення музею на місці будівництва торговельного центру на Поштовій площі ухвалили в першому читанні 19 квітня.

Як додає Радіо “Свобода”, стародавню вулицю часів Київської Русі на Поштовій площі розкопали навесні 2015 року під час будівництва торгового центру. За оцінками археологів, дерев’яні споруди тут були зведені у ХI–XII століттях. Одна з них могла бути майстернею для виготовлення жіночих прикрас зі скла, бо в ній знайшли свинцеву суміш, яку використовували у такому виробництві, а також шматки жіночого браслета.

У листопаді 2017 року комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності рекомендував тимчасово зупинити будівництво на Поштовій площі в центрі Києва до затвердження дорожньої карти археологічного дослідження території і музеєфікації об’єкту культурної спадщини.

Tags

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button
Close
Close