Україна

У Києві відкриють перше кладовище для домашніх тварин

У Києві до кінця 2020 року має з’явитися перше кладовище для домашніх улюбленців. Про це пише 1NEWS, посилаючись на ZIK.

Як повідомляє НВ, кладовище для тварин має з’явитися неподалік від ТЕЦ-6 у Деснянському районі столиці. Цього року кладовище для домашніх улюбленців буде готовим майже на 60%. Завершити будівництво мають вже у 2020 році. У столичному бюджеті на проекти першого офіційного кладовища для домашніх улюбленців і притулок для тварин передбачено майже 27 мільйонів гривень.

Як повідомив  начальник управління контролю за благоустроєм Тарас Панчій, на притулок заплановані 25 млн гривень, а на кладовище цього року надали 2 мільйони. Хоча загалом проект оцінюють у 52 мільйона.

Наразі легально поховати тварину у Києві неможливо. Жителям Києва доводиться самостійно ховати своїх улюбленців на одному зі стихійних кладовищ, яке облаштували на Троєщині. Воно розташоване поблизу місця, де може з’явитися перше офіційне.  Ще у 2007 році Київрада затвердила рішення, згідно з яким ховати тварин можна лише в спеціально відведених місцях, але кладовище так і не побудували.

Його проект місцева влада оцінила в більше ніж 20 млн гривень. Об’єкт мав розташуватися на чотирьох з половиною гектарах землі. Планували також крематорій і колумбарій. Зараз там кілька недобудованих будівель. Станом на 2008 рік на будівництво витратили 13 млн грн, а ще два роки потому проект заморозили.

Стихійні ж поховання тварин погрожували знести. Окрім стихійного кладовища на Троєщині, ховають домашніх тварин і на Русанівці. Знайти захоронення можна і в центрі столиці.

Муніципальний крематорій для тварин поки є лише у Львові.

Back to top button