Україна

У Києві та Львові відзначили 110-річчя від дня народження Бандери

В містах відбулась традиційна смолоскипна хода націоналістів

Члени партій та рухів націоналістичного характеру провели в Львові та Києві ходу з нагоди 110-річчя з дня народження одного з керівників Організації українських націоналістів (ОУН) в ХХ столітті Степана Бандери. Про це повідомляє 1NEWS.

У проведеній у вівторок, 1 січня, акції у Львові взяло участь близько 500 людей. Захід відбувався без конфліктів. У заході біля пам’ятника лідера ОУН у вівторок взяли участь ветерани УПА, українські дисиденти, представники місцевої влади, представники молодіжних організацій.

Між тим в українській столиці таких маршів було два. Один – організований партією “Національний корпус” та ГО “Національні дружини” – був, за словами учасників, “святковим і покликаним нести позитивний настрій”. Багато учасників ходи були в новорчіних шапках.

Хода почалася близько 17.00 від місця збору біля київського Оперного театру на розі вулиць Володимирської та Хмельницького.

Марш проходив без традиційних смолоскипів. При цьому всі учасники були одягнені в червоні новорічні шапки. Попереду колони йшли двоє людей в костюмах сніговиків. Організатори заявили, що їхній марш є святковим і покликаний нести позитивний настрій.

Понад тисячу учасників маршу пройшли по вулиці Богдана Хмельницького по вулиці Хрещатик і пішли в бік Майдану Незалежності.

Інший – організований ВО “Свобода” та низкою інших націоналістичних партій і організацій, серед яких “Правий сектор”, “Національний корпус”, “Сокіл”, “Тризуб”, “Конгрес українських націоналістів”.

Колону очолив єдиний кандидат в президенти від націоналістичних сил Руслан Кошулинський.

За даними МВС України, за порядком та безпекою під час маршів у Києві стежили близько 450 поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії. Обидва марші минули без інцидентів.

Джерело: Німецька хвиля/Радіо Свобода/”Інтерфакс-Українакраїнська правда

Останні новини

Back to top button