Україна

У Києві 21 січня відкриють барельєф Симону Петлюрі

Його відкриття приурочать до 140-го ювілею від дня народження Симона Петлюри, який відзначатимуть 22 травня цього року

У столиці 21 січня відбудеться відкриття меморіального барельєфу Голові Директорії Української Народної Республіки, Головному Отаману Військ і Флоту УНР Симону Петлюрі. Про це повідомляє 1NEWS.

 

Автором барельєфа став скульптор Василь Маркуш. Як зазначає голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, відкриття пам’ятної дошки Симону Петлюрі на вулиці його імені – це важливий крок на шляху увічнення одного з чільних діячів Української революції 1917-1921 років, але його не достатньо.

“У рамках відзначення столітнього ювілею революції в столиці України має постати пам’ятник Головному Отаману та Голові Директорії УНР Симону Петлюрі, адже його ім’я – поруч з іменами Мазепи і Бандери – стало одним із символів боротьби українців за свободу”, – наголошує В’ятрович.

Барельєф виготовили зусиллями Київської міської державної адміністрації. Його відкриття приурочать до 140-го ювілею від дня народження Симона Петлюри, який відзначатимуть 22 травня цього року.

Джерело: Укрінформ

Tags

Останні новини

One Comment

  1. “…Злука была разорвана в конце того же года президентом ЗУНР Евгеном Петрушкевичем. И знаете почему? Да потому, что западные украинцы узнали о тайном договоре Петлюры с Пилсудским, по которому к Польше отходила вся Восточная Галиция, – для галичан это было предательством…“ украинский историк Василий Расевич (Хадашот, N1, 2019)

Back to top button
Close