Україна

У Хмельницькому звільнили 50 засуджених, які побажали мобілізуватися


У Хмельницькому звільнили 50 засуджених, які побажали мобілізуватися

Переважна кількість добровольців – це чоловіки молодого віку, засуджені здебільшого за майнові злочини, а саме, крадіжки.


Суд у Хмельницькій області звільнив півсотні засуджених, які вирішили мобілізуватися. Про це повідомила пресслужба суду.
 
“22 травня Хмельницький міськрайонний суд задовольнив усі 50 клопотань про умовно-дострокове звільнення засуджених від відбування покарання для проходження військової служби та встановлення адміністративного нагляду стосовно них, які надійшли від ДУ Райківецька виправна колонія (№78)”, – йдеться у повідомленні.

Переважна кількість добровольців – це чоловіки молодого віку, засуджені здебільшого за майнові злочини, а саме, крадіжки.
 
Під час судових засідань вони розповідали, що спеціальних навичок для проходження військової служби не мають, однак висловлювали впевненість, що зможуть оволодіти ними досить швидко.
 
“Багато засуджених під час відео конференцій вказали на те, що через війну загинули їхні рідні та близькі, у тому числі ті, хто брав участь в обороні України, що служить для них додатковою мотивацією”, – додали в суді.
 
Після набрання ухвали суду законної сили представники Національної гвардії доставлятимуть їх до Хмельницького районного ТЦ та СП для укладання контракту та проходження військової служби у визначеній для них військовій частині.
 
Крім того, суд встановив над чоловіками адміністративний нагляд терміном на один рік, але не довше ніж до їх звільнення з військової служби. Такий нагляд будуть здійснювати командири військової частини. Серед обмежень – заборона перебувати поза межами місця дислокації військової частини та виїжджати в особистих справах без дозволу командира.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених. Закон передбачає умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для засуджених, які вирішать підписати контракт із ЗСУ.

Засуджені українці, які будуть мобілізовані до армії, будуть нести службу виключно у спеціальних підрозділах при військових частинах.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button