Україна

У Донецьку заарештували ключового фігуранта у справі про катастрофу малайзійського “Боїнга” МН17

Він - один з чотирьох обвинувачених у справі про катастрофу рейсу МН17, яку наразі розглядає суд у Нідерландах

У Донецьку заарештували Леоніда Харченка – ключового фігуранта у справі про катастрофу малайзійського “Боїнга” МН17, збитого в небі Донбасу 2014 року. Він – один з чотирьох обвинувачених у справі про катастрофу рейсу МН17, яку наразі розглядає суд у Нідерландах.

Про це повідомляє 1NEWS.

2014 року Харченко мав позивний “Крот” і був командиром одного з розвідпідрозділів так званого ГРУ самопроголошеної “Донецької народної республіки”. У Нідерландах Леоніду Харченку висунули офіційні обвинувачення у причетності до катастрофи “Боїнга”, суд почався 9 березня цього року.

А 11 березня Леоніда Харченка затримала біля власного будинку в Донецьку влада самопроголошеної “ДНР” і заарештувала, але у зовсім іншій кримінальній справі. Цю інформацію Російській службі Бі-бі-сі підтвердило джерело, що мало стосунок до військового командування “ДНР” у 2014-2015 роках, і військовий товариш Харченка, який досі мешкає у Донецьку.

8 травня арешт колишнього військового розвідника “ДНР” подовжили ще на два місяці. Зараз, за словами співрозмовників Російської служби Бі-бі-сі, його утримують у СІЗО Мін’юсту “ДНР” у Донецьку на вулиці Кобозєва, 4.

Леоніду Харченку 47 років. Він народився і виріс у Донецькій області. Відомо, що він має технічну освіту. До початку бойових дій на сході України Харченко працював інженером у місті Костянтинівка. Даних про приналежність Харченка до військових структур Росії або України немає.

Сам Харченко 2015 року розповідав журналістам, що до початку конфлікту на Донбасі жодного військового досвіду не мав. До прихильників “ДНР” Леонід Харченко приєднався у квітні 2014 року – під час боїв за Слов’янськ.

Імовірно, влітку 2014 року Харченко став офіцером спецзагону військової розвідки “ДНР”, взяв позивний “Крот” і почав працювати під керівництвом Сергія Дубинського – офіцера у відставці Головного управління розвідки Росії.

За словами Харченка, він брав участь у більшості ключових боїв на сході України в 2014-2015 роках.

Об’єднана слідча група (JIT), що проводить офіційне міжнародне розслідування катастрофи “Боїнга” МН17, вважає, що Харченко брав участь у переміщенні територією “ДНР” зенітно-ракетної установки “Бук”, з якої збили “Боїнг”.

В опублікованих Службою безпеки України записах телефонних розмов прихильників “ДНР”, 17 липня 2014 року людина з позивним “Крот” підказує іншому бійцю дорогу до місця розташування “Бука”.

За версією голландської прокуратури, Леонід Харченко також міг координувати переміщення “Бука” до місця безпосереднього пуску ракети та подальшу евакуацію комплексу до Росії.

У лютому 2020 року прокуратура Нідерландів висунула офіційні обвинувачення у причетності до катастрофи рейса МН17 Харченку та ще трьом людям: безпосередньому начальнику Харченка у ГРУ “ДНР” Сергію Дубинському, ще одному офіцеру ГРУ “ДНР” Олегу Пулатову, а також колишньому міністру оборони “ДНР” Ігорю Стрєлкову (Гіркіну).

За версією слідства, усі вони різною мірою причетні до перевезення “Бука” територією Донбасу та надали екіпажу ЗРК дані про точку, звідки можна здійснювати пуск ракет по повітряних цілях.

Харченко – єдиний з обвинувачених, який є громадянином України. Гіркин, Дубинський і Пулатов – громадяни Росії, що раніше служили у спецпідрозділах ФСБ, ГРУ і ПДВ.

Усі обвинувачені перебувають у міжнародному розшуку. Гіркин та Дубинський звинувачення на свою адресу відкидають, Пулатов і Харченко жодних коментарів щодо цього не надавали.

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close