Україна

У Держагентстві з управління зоною відчуження викрили корупцію при нарахуванні премій керівництву

Оперативники спецслужби встановили, що посадовці держпідприємств запропонували голові агентства нараховувати їм щоквартальні премії у розмірі до 500 тисяч гривень, 50% з яких обіцяли передавати їй

Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю Служби безпеки України викрили корупційний механізм під час нарахування премій керівникам державних підприємств, що входять до сфери управління “Державного агентства України з управління зоною відчуження”.

Про це повідомляє 1NEWS.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовці держпідприємств запропонували голові агентства нараховувати їм щоквартальні премії у розмірі до 500 тисяч гривень, 50% з яких обіцяли передавати їй. Голова відразу повідомила про корупційну пропозицію Службу безпеки Україна та допомагала викрити зловмисників.

Зазначається, що співробітники СБУ, зокрема, задокументували факт передачі директором одного з держпідприємств голові агентства 210 тисяч гривень за нарахування йому премії у розмірі понад 430 тисяч гривень.

У межах досудового розслідування кримінального провадження за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України директору держпідприємства повідомлено про підозру у вчиненні злочину, вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу. Тривають слідчі дії для встановлення інших можливих корупційних фактів, а також законності нарахування премій посадовцям державних підприємств, що входять в управління “Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Також вказується, що операція проводилась спільно з Національним антикорупційним бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У приміщенні Державного агентства України з управління зоною відчуження представниками Національного антикорупційного бюро України та Службою безпеки України було проведено обшуки.

Повідомляється, що правоохоронні органи ознайомилися з документами, які можуть бути пов’язані із можливим вчиненням правопорушення за статтею 369 Кримінального Кодексу України одним із колишніх керівників ДАЗВ та керівником державного підприємства, що входить до сфери управління Агентства.

“Під час обшуків у ДАЗВ представникам правоохоронних органів було надано копії та оригінали запитуваних документів, які можуть бути пов’язані зі справою”, — зазначається в повідомленні.

Також голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Калашник заявив, що він всебічно сприятиме слідству та надаватиме усі документи й інформацію, які допоможуть неупереджено розглянути ситуацію.

Джерело: УНН

Back to top button