Україна

У Центрі Разумкова розповіли про довіру українців до судів

71,6% опитаних визнають, що рішення суду, в якому вони брали участь, було законним і справедливим. Про це йдеться в звіті «Ставлення громадян до судової системи», презентованому 21 червня в Києві Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, пише 1NEWS, посилаючись на УНІАН.

При цьому 35,6 % опитаних виступали в судових процесах позивачами, 18% – відповідачами, 8,5% – підсудними, 7,8% – потерпілими, 14,8% – свідками, а 15,3 % відносилися до членів сім’ї учасника судового процесу.

Опитування учасників судових засідань проводився на виході з приміщень судів з 11 по 25 лютого 2019 року. Дослідження проводилося на виході з 100 судів, сумарно було опитано 1107 респондентів у всіх регіонах України (крім АР Крим). Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1%.Раніше, Рада Європи провела експертну оцінку судової реформи в Україні за період з 2014 по 2018 рік і позитивно відгукнулася про її результати.

Нагадаємо, судова реформа була ініційована в 2014 році. 2 червня 2016 року були прийняті зміни до Конституції в частині правосуддя. За час реформи було створено новий Верховний Суд, Вищий антикорупційний суд і Вищий суд з питань інтелектуальної власності. Діючі судді проходять переатестацію, під час якої перевіряється рівень їх компетентності та доброчесності.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close