Україна

У Чорнобильській зоні зафіксували аномальні стрибки радіації

У Державному агентстві України з управління зоною відчуження запевнили, що радіаційний фон на території зони відчуження знаходиться в межах допустимих рівнів

В адміністрації Чорнобильської зони відчуження пояснили значні стрибки радіаційного забруднення, які фіксувалися протягом останнього тижня, щорічною перевіркою датчиків.

Про це інформує 1NEWS.

За даними організації Save Dnipro, 17 листопада на станції моніторингу біля нового сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2 показник радіаційного забруднення підскочив майже у 600 разів — зі стандартних 210 нЗв/годину до 124 000 нЗв/годину. 18 листопада на сусідній станції Відвідний канал це показник зріс до 62 400 нЗв/годину, тобто майже у 300 разів вище допустиме значення.

Екоактивісти повідомили, що радіаційне забруднення вийшло за межі зони відчуження. У селі Горностайпіль Вишгородського району Київської області 17 листопада радіаційне забруднення перевищило допустиме значення у 876 разів та сягнуло 87 620 нЗв/годину, йдеться в заяві Save Dnipro.

У Державному агентстві України з управління зоною відчуження запевнили, що радіаційний фон на території зони відчуження знаходиться в межах допустимих рівнів.

Перевищення допустимого рівня радіації фахівці спровокували штучно — у рамках щорічної перевірки датчиків. Для цього до приладів навмисне піднесли зразки радіоактивних речовин.

«Нині в зоні відчуження відбувається метрологічна повірка датчиків, які зафіксували „значне“ перевищення контрольних рівнів потужності еквівалентної дози», — йдеться в заяві.

Джерело: ТСН

Останні новини

Back to top button