Україна

У Чернівцях тариф на теплопостачання підвищили на 70%

У Чернівцях на засіданні виконкому проголосували за новий тариф на теплопостачання, який зросте в середньому на 70%, повідомляє 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

“Щойно виконавчий комітет Чернівецької міської ради проголосував за встановлення нового тарифу на виробництво, транспортування та послугу з постачання теплової енергії на опалюваний період на 2021-2022 роки. Тариф зміниться у вищу сторону. Орієнтовно на 70%”, – йдеться у повідомленні.

На підприємстві зазначають, що зростання тарифу на тепло зумовлено двома основними причинами – понад 3 роки в Чернівцях тариф не змінювався і був найнижчим по всій країні, а за цей час вартість газу й електроенергії зросла в кілька разів, змінився також розмір мінімальної зарплати.

“Фактично теплокомуненерго зобов’язали продавати послугу дешевше, аніж закуповувались газ та інші речі, необхідні для виготовлення та доставляння тепла”, – додали у Чернівцітеплокомуненерго.

Також там додали, що для споживачів без лічильників вартість будуть розраховувати в залежності від типу будинку та його стану.

“До початку опалювального сезону незалежна проєктна організація подасть норми розрахунку витрат гігакалорії тепла на квадратний метр до теплокомуненерго, а підприємство надасть їх на затвердження виконкому. Після цього обов’язково повідомить таких споживачів”, – уточнили на підприємстві.

Крім того, мешканцям будинків, у яких не утеплені стіни, покрівля і вікна, порекомендували скористатися програмами утеплення та модернізації, в яких передбачене співфінансування з міського бюджету або банків.

 

 

 

 

Back to top button