Україна

У Бразилії виявили новий небезпечний вірус

Вакцина проти нового “свинячого грипу” може бути створена в короткий термін

Бразильські вчені виявили невідому раніше мутацію вірусу “свинячого грипу”, що володіє високим пандемічним потенціалом.

Про це повідомила глава лабораторії респіраторних вірусів і кору Fiocruz (науково-дослідне об’єднання імені Освалдо Круза при МОЗ) Міралда Сікейра, зазначає 1NEWS з посиланням на Держстат.

“З 2005 року виявлено 25 різних варіантів вірусу грипу А/H1N2. Але той, що ми виявили в місті Ібіпора (штат Парана на півдні країни) відрізняється від відкритих раніше. Цей вірус має генетичні відмінності від інших збудників “свинячого грипу”, має високий рівень заразності. “Я б сказала, що потенціал викликати пандемію у нього такий же (як у коронавірусу)”, — вважає Сікейра.

Разом з тим, як зазначає вчена, на даний момент відомо про один випадок зараження — мова йде про 22-річну співробітницю одного з місцевих м’ясопереробних підприємств. За інформацією газети, жінка перенесла захворювання в легкій формі.

Випадків передачі вірусу між людьми поки не зареєстровано, але при подальших мутаціях збудника ймовірність їх появи може збільшитися, вважає Сікейра. Зараз група вчених вивчає близько 3 тис. зразків біоматеріалу жителів регіону, тести яких на коронавірус і інші респіраторні інфекції показали негативний результат.

При цьому, як вказує дослідник, вакцина проти нового “свинячого грипу” може бути створена в короткий термін.

“Це, звичайно, буде не ідеальний препарат, він не зможе сформувати тривалий імунітет у всіх, але допоможе запобігти (можливій) пандемії”, — вважає вірусолог.

Джерело: УНН

Останні новини

Back to top button