Україна

У БПП пораділи виходу з фракції депутатів-єврооптимістів

Народні депутати Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук оголосили про вихід з фракції «Блок Петра Порошенка – Солідарність». Відповідні заяви вони вчора оприлюднили на своїх сторінках у Facebook.

За словами Мустафи Найема, останні події, зокрема, оприлюднені факти розкрадання у сфері оборони і скасування Конституційним судом статті про незаконне збагачення – це контрреволюція.

«Я не хочу мати нічого спільного з людьми які очолили контрреволюцію. Єдиний шлях продовжити те, що ми почали 5 років тому – це об’єднуватись і йти в політику. Ми вже ініціювали громадсько-політичний рух «Дій з нами» і ми закликаємо всіх: народних депутатів, політиків, громадських діячів приєднуватись і діяти разом. Це єдиний шлях завершити те, що ми розпочали 5 років назад», – зазначив Найєм.

Світлана Заліщук вважає, що «обкрадання солдатів, торгівля в рамках оборонного бюджету, виведення сотень мільйонів гривень – це та червона лінія за яку заступити не можливо, адже це поза межами людяності».

Її підтримує Сергій Лещенко. За його словами, корупція в оборонній сфері – це не просто мародерство під час війни, «це – державна зрада». «Найвищий суд України ухвалив рішення, що стаття про незаконне збагачення має бути прибрана з Кримінального кодексу України – це створює можливість для корупціонерів займатися безкарним розграбунком державних коштів та українських громадян, тому ми ухвалили рішення вийти з БПП», – повідомив Сергій Лещенко.

В свою чергу заступник глави фракції БПП в парламенті Сергій Березенко у коментарі виданню «Цензор.нет» назвав позитивом для його політсили те, що нардепи Мустафа Найєм, Світлана Заліщук та Сергій Лещенко написали заяву про вихід з неї.

«Я вітаю те, що у них вистачило сміливості вийти з фракції, а не чекати, поки їх виключать… Вони використовували БПП як транспорт для того, щоб потрапити в парламент. І це поведінка не журналістів або молодих політиків, а політиків минулого», – зазначив він.

Березенко пояснив, в чому полягає позитив дій Заліщук, Найєма та Лещенка. «Нарешті не буде в титрах під прізвищами цих депутатів підпису «БПП». Тому що вони паплюжать ідеї і цінності, які сповідує ця політсила і фракція, яка є автором безвіза, антикорупційного законодавства та оновлення армії», – заявив Березенко.

У той же час нардеп зазначив, що позбавлення мандата в компетенції з’їзду партії, за списком якої вони прийшли в парламент. А найближчим часом з’їзд партії БПП не планується.

В свою чергу , екс-заступниця Глави Адміністрації Президента Марина Ставнійчук вважає, що Найєм, Лещенко та Заліщук обманювали виборця весь час перебування у фракції БПП. “Якщо, як вони заявляють, що вони давно по різних боках барикади з президентом і його командою, то чого ж саме давно і не вишли з його фракції, команди під його егідою?! Може тому, що обманювали виборця увесь цей час ! Користувалися фракцією і знали, що не будуть мати змоги бути депутатами, якщо вийдуть з БПП, а тепер, коли парламентські вибори не за горами, найбільше через півроку, їм вже усерівно, оскільки до того ж, вони вступили в команду іншого кандидата на виборах президента … І тепер цим молодим людям вигідно бити себе в груди і грюкнути дверима, гучно і публічно покинути БПП. Бо вони ж молоді , нові обличчя у владі, євро оптимісти, словом”, – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

“Не поцікавилися європейською традицією?! Там обрані до парламенту депутати перевзуваються у повітрі, перебігаючи, як колобки, від однієї політичної сили до її опонентів на виборах? Чи може прийнято робити хоча б паузу у політичній діяльності? Ви ж “молоді обличчя” у теперішній владі – все попереду!
До речі, тепер усім має бути зрозуміло, чому Мустафа Масі Наєм ініціював піар- компанію щодо дискредитації КСУ. Шукали дешевий привід, для сердитого кроку!”, – додала вона.

Back to top button